Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy jut el az ember odáig,...

Hogy jut el az ember odáig, hogy eldobja magától az életet?

Figyelt kérdés
Akinek volt már öngyilkossági kisérlete(i), hogyan próbálta, és hogy mentettek meg? Szerintem ez nem csak nem megoldás semmire, hanem még önzés is.
2008. nov. 7. 21:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
71%
Nekem sosem volt, de egy közeli ismerösömnek volt ilyen és sajnos nem mentette meg senki !!!! Nagyon fáj most is !!! De mért kérdezed, ?? Ezt ha az kérdezi aki akar öngyilkos lenni, annak nagy hiba van az agyába, ugyanis az hogy hogyan mentettek meg ??!! az már arra utal hogy élni is akar csak a felhajtás a dolog, vagy nem tudom mi..., ezzel nem kell játszani , ezzel csak az játszik aki nem csinált még ilyet és játszik ezzel, van aki nem éli tul hidd el !!!
2008. nov. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
nem, ahogy írtam, én elítélem az öngyilkosságot. Azért kérdeztem, mert egyszerűen nem vagyok képes felfogni, hogy jut el valaki idáig.. Egy ismerősünk a héten gyógyszerezte be magát, én találtam rá. Szerencsére most már jól van.
2008. nov. 7. 22:15
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ne kérdezz ilyet, mert ez tényleg csak arra jó, hogy ötleteket adjon annak, akinek nem kéne.

Amúgy én egy nagy írónál olyat olvastam, hogy a legbékésebb módszer a sima éhezés. Vizet kell inni azért... és akkor egy idő múlva simán átalszik az ember a másvilágra.

2008. nov. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
62%
Én fel akartam vágni az ereimet, de aztán megijedtem, mert nem tudtam, hogy ezt ilyen erősen kell nyomni, hogy elérjem amit akarok. Aztán rámnyitottak. :-(
2008. nov. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
74%

Akire rányitnak, az nem is akar öngyilkos lenni. Aki tényleg meg akar halni, az úgy intézi, hogy meg is haljon.

Egyetértek a kérdezővel, én is rettentően elítélem az öngyilkosságot, és megvetem azokat, akik így próbálják befolyásolni a környezetüket.

Én egy jó nagy pofont lekevernék annak, akit esetleg megtalálnék öngyilkossági kísérlet közben.

2008. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
94%
Elsö válaszolo vagyok, szerintem aki azt teszi, annak kell lenni valami amiért megcsinálja, de ez gyengeségre utal, meg ha baja van nincs kinek szolni, vagy ha szol nem hiszik el neki......stb vagy depresszios, !!!!! mint ahogy én irtam öt nem tudjuk miért csinálta, nem volt még öreg,m és volt 13 éves lánya , és nem hagyott semmit / levél / amiért megtudjuk !! Ezek az emberek gyenge jellemmmel vannak, segitslgre van szükségük, ha nem kapják meg idöbe, akkor ez történik !! Sajnos
2008. nov. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Nekem még nem volt, de a gondolattal már többször eljátszottam. Szerintem el lehet odáig jutni, hogy valaki nem lát más kiutat, mint a menekülést. Persze más megtenni, mint elgondolkodni rajta. Én is úgy tartom, hogy rohadtul önző dolog, és engem az hozott vissza, hogy tudtam, hogy lenne akinek hiányoznék. De nem kell elítélni azokat, akik megpróbálják, még ha csak a figyelmet akarják felhívni magukra. Szerintem szörnyű, hogy egy ember környezetében nem veszik észre, hogy annyira rossz lelkiállapotban van, hogy úgy érzi, csak ez maradt meg, mint jelzési lehetőség.

Egyébként átérzem a helyzeted. Én az egyik családtagomat találtam meg egy öngyilkossági kísérlet után. Engem sokáig bántott, hogy nem vettem észre a jeleket.

2008. nov. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha az embernek senkije sincs, akihez kötődik, akkor nem önző dolog!!!
2008. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Bocs, hogy kötözködök, igen is önzö dolog, mert van egy " rossz " szomszéd, egy barát, , /olyan nincs hogy ne legyen /, van egy kollega, vagy valaki, esetleg a boltos.. akinek számitasz, tehát akkor már önzö a dolog !!!Valakinek valaki biztos hiányzik !!!!
2008. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos próbálkoztam ilyennel, de így visszagondolva már nagyon szégyenlem magam. Buta,meggondolatlan,és igen,ÖNZŐ dolog volt. Depressziós voltam, összedőlt körülöttem minden, és hiába próbáltam a gondokra megoldást találni, egyszerűen nem ment,és nem láttam a kiutat, és egy gyenge pillanatban...Bevettem mindenféle gyógyszert, ami épp a kezembe akadt...Édesanyám talált rám, mentőt hívott. Kimosták a gyomromat, másfél évig jártam kezelésre. Rá egy hónappal döbbentem rá, hogy milyen szörnyű dolgot tettem. Azóta sokan lenéznek ez miatt, véleményt alkotnak, és sajnos nem sokan értik meg, hogy ez egy olyan állapot,amikor az ember nem tud józan ésszel gondolkodni.Ez egy betegség,és csak orvos segítehet rajta. Remélem ezeket átgondolva néhányan megértitek, hogy nem tehetünk 100%-ban erről.
2008. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!