Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy jut el az ember odáig,...

Hogy jut el az ember odáig, hogy eldobja magától az életet?

Figyelt kérdés
Akinek volt már öngyilkossági kisérlete(i), hogyan próbálta, és hogy mentettek meg? Szerintem ez nem csak nem megoldás semmire, hanem még önzés is.
2008. nov. 7. 21:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia(sztok)!


Természetesen megvan nekem is a véleményem az öngyilkosságról, de itt és most nem szeretnék állást foglalni az ügyben. Ehhez a megjegyzéshez viszont szeretnék hozzászólni: "Szerintem ez nem csak nem megoldás semmire, hanem még önzés is."


Akárhányszor belefut az ember az öngyilkosság témájába, biztos, hogy előbb-utóbb előkerül az "önzés" szó is. Sokan úgy vélik, hogy az öngyilkosság önzés. De mit is jelent az önzés szó? Azt jelenti, hogy csak önmagunkra gondolunk, és a saját érdekeinket másoké elébe helyezzük, ugyebár. Akkor viszont két oldalt is figyelembe kell vennünk: az öngyilkosjelöltét és az öngyilkosjelölt családjáét, barátaiét, ismerőseiét.


Az egyik oldal:

Tegyük fel, hogy mi vagyunk a család, barát, ismerős, akik le akarjuk beszélni az öngyilkosjelöltet a tervéről. Rokonunk, barátunk, ismerősünk azt mondja nekünk, hogy véget akar vetni az életének. Mi történik ekkor? Megpróbáljuk lebeszélni, megpróbáljuk megakadályozni. Miért? Mert szerintünk Ő AZ ÖNZŐ, amiért a mi érzéseinket figyelembe sem véve képes lenne megölni magát, minket hátrahagyva, hogy aztán gyászoljuk, és szomorúak legyünk, és hiányozzon.


És akkor a másik oldal:

Tegyük fel, hogy mi vagyunk az öngyilkosjelöltek. Beszámolunk a családunknak, barátainknak, ismerőseinknek öngyilkossági tervünkről. Mi történik ekkor? Megpróbálnak minket lebelszélni, megpróbálnak minket megakadályozni. Miért? Mert szerintünk ŐK AZ ÖNZŐEK, amiért a mi érzéseinket figyelembe sem véve képesek lennének csak azért rákényszeríteni valamire, amit nem akarunk (az életre), mert nekik így könnyebb, kényelmesebb az életük.


Látjátok a diemmát?


Az önzés mindkét oldalon fennáll. Aki öngyilkos alar lenni, önző, mert nem gondol arra, hogy milyen fájdalmat okoz majd a halálával másoknak; de ugyanakkor az öngyilkost visszatartó emberek is önzőek, mert nem gondolnak arra, hogy milyen fájdalmat okoznak annak az embernek, akinek minden napja szenvedés, és csak a halálban látná a kiutat. Tehát, amíg valaki öngyilkos akar lenni, de még nem lett az, addig mindkét oldal önző.


És legvégül ki lesz az önző? Aki "nyer".


Ha az öngyilkos "nyer", és tényleg végetvet az életének, önzőnek fogják tartani, mert mások véleményét nem véve figyelembe azt tette, ami neki a legjobb megoldásnak tűnt.

Ha a hozzátartozók "nyernek", és az öngyilkos nem vet véget az életének, mindössze napról-napra gondolkodik rajta, hogy mégis ez lenne a legjobb megoldás, akkor ők az önzőek, hiszen hagyják szenvedni az illetőt és akarata ellenére "tartják életben".


Ha már önzésről van szó, figyelembe kell venni azt a lehetőséget is, amit az egyik előttem lévő hozzászóló írt: vannak bizony a világunkban olyan emberek, akiknek senkijük nincs, se családjuk, se barátjuk, se ismerősük, se munkatársuk, senkijük az egész világon. (Aki úgy gondolja, hogy ilyen nem létezik, az sajnos [vagy inkább szerencsére!] elég naiv, vagy csak nem látott még eleget ebből a viágból.) Ha ők úgy döntenek, hogy megölik magukat, az miért lenne önzőség? Nem helyezték a saját akaratukat senki másé elé.

2008. nov. 7. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkosságot elkövető/megkísérlő alapvetően kétfajta lelkiállapotú ember.

Az egyik , aki súlyos depressziós beteg, beszűkült tudatállapottal érzelmi defektusban, a betegség jellemzője, hogy olyan pszihés agyi folyamatok zajlanak benne amit nem képes kontrollálni, ok nélküli halálvágy és életuntság viszi rá tette elkövetésére.


A másik változat,amikor valaki nagyon is szeretne élni, de abban a formában és körülményben nem bírja továb tartanimagát, ezzel tulajdonképpen egy utolsó kétségbeesett jelzését adja, hogy segítsenek, nagy bajban van, de az ilyen öngyilkos meghalni nemigazán akar(van persze, hogy "sikerül")

2008. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akit az apja részegen ver hosszú-hosszú éveken át egészen 4 éves korától kb. 17-ig, és a szeme láttára az anyját is összerúgdossa majd' minden este - pont úgy, mint az én esetemben - nos ott kérlek ne beszéljünk gyenge jellemről meg önzőségről. Anyám felé az lett volna, ezt aláírom. Egy idő után tudjátok aztán elég a legkisebb "hiba", amit gyerekként elkövet az ember, én is megtettem, melyik gyerek nem, mármint hibát elkövetni, és hát én is eljutottam az öngyilkosság gondolatáig. Aztán idővel a tettekig is. Az ereim akartam felvágni, kis, életlen bicskával nyiszatoltam a kezem. Azt elértem, hogy jól meglátsszon, de SZERENCSÉRE semmi több. Mamám szólt szüleimnek, aki észrevette... pedig a lelkére kötöttem, hogy maradjon köztünk :-) Ez az egész erősebbé tett, és elmondhatom, hogy én is elítélem az egészet, csak tudjátok ha gyerekként még nem fordul meg ilyen egy gyerek fejében, mármint, hogy "jaj, ez elítélendő, ejnye", és ő még csak a tévében látja a filmekben, hogy ilyen kiút is van. Azóta boldog vagyok, van egy gyönyörű feleségem és két gyermekem. Sosem emeltem rájuk kezet, és akkor lennék "öngyilkos" újra, ha megtenném. És mindezt sosem élhettem volna át, ha akkor találok egy élesebb kést.
2008. nov. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy meg a számomra rendkívül üresnek és ostobának ható, ultraelvont eszmefuttatás véghezvivőjének üzenem, hogy ha te kényelmességnek nevezed azt, hogy egy rokonod él, tehát hogy neked ez így sokkat kényelmesebb, nos akkor gratulálok. Kényelmes egy fotel lehet esetleg, de nem egy emberi élet megléte. Nyugodtan támogasd inkább a barátod, hogy neked ne legyen lelkiismeret furdalásod és ő is elérje, amit akar. És akkor el is érkeztünk az igazi jóbarát fogalmához, akire mindig számíthatunk, még a bajban is mellettünk áll. Még akkor is önzetlenül támogat, ha mi önző módon véget akarunk vetni az életünknek. Ebből jól látszik, hogy öngyilkosnak lenni, azzá válni igenis ÖNZŐ dolog. Igazi társ az, aki kihúz abból, és meggyőz, hogy legyen bármekkora szar is, az csak egy átmeneti állapot. Ha egy hét míg kiheveri, akkor annyi, ha meg 30 év, akkor annyi, de ha sikerrel jár az öngyilkos, akkor bizony soha a büdös fenében nem tudja meg, hogy hogyan alakulhatott volna az élete. És hidd el, ha öngyilkos leszel, akkor azt is ki fogják heverni... ha egy hét, akkor egy hét, ha 30 év, akkor meg annyi. És hidd el, ők tudni fogják, hogy milyen lehetett volna az életed.
2008. nov. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon érdekes dolog. Mégpedig azért, mert ha valaki öngyilkos akar lenni, de vannak akik szeretik, akkor ha öngyilkos lessz, a halál után, már nem kell aggódnia azon, hogy mit tett szeretteivel. Tehát ha meghalsz, már nem érzed a szeretetet, dolgokat stb.. Megszűnik minden, tehát az h ki ítéli el és ki nem, meg hogy miket hagysz hátra, az nem is olyan érdekes, mivel ha meghalsz számodra megszűnik minden. Csak még élsz addig aggódsz ezek miatt, ha meghalsz már nem.
2008. nov. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy egy előttem szóló írta, egyik ok a depresszió, ami betegség, másik ok, ha annyira elhagyott, magányos és semmi se jön össze, hogy már nem lát más kiutat. Ilyen emberek vannak!


Beszélhetünk önzésről, meg hasonlókról. Én nem az öngyilkosokat ítélem el elsősorban, hanem azokat a körülöttük élőket, akik nem veszik észre, hogy baj van, vagy bár tudják, és segíthetnének, de mégse teszik, csak "lehülyézik" az illetőt, aki ettől még nyomorultabbul fogja érezni magát, és végülis belekergetik az öngyilkosságba. Elegendő 1 ember, hogy visszahúzzon, de ha 1 segítő kéz sincs, aki megtartson, hogy ne ess le, akkor a szakadék széléről könnyű leesni.

2008. nov. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tapasztalatból tudom,hogy az ember akkor juthat el idáig,ha a környezeteében lesz@rják,nem foglalkoznak vele,vagy ha foglalkoznak is vele,akkor meg utálják.Valamint ha nincs kihez kötődni,nincsenek az illetőnek barátai,vagyis semmi öröm nincs az életében.
2008. dec. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Szerintem a csalàd önzöségéhez még hozzàtartozik az is, hogy azért önzöek, mert nekik hiànyozni fog az illetö aki megölte magàt.

De legtöbb esetben nem is öt sajnàljàk, hanem csak magukat, mert nekik hiànyzik..

2010. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!