Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Industrial piercinget hány...

Az Industrial piercinget hány éves kortól ajánljátok?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 20:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A kor számít legkevésbé szerintem. Én azt venném figyelembe, hogy az illető mennyire következetes és felelősségteljes. Tehát mennyire gondolja komolyan, és hogy viselné, hogy hónapokig fáj és begyulladhat. A piercingek, különösen a porcba szúrtak sok türelmet igényelnek. A napi fertőtlenítést, kezelést nem szabad ellógni, mert csúnya következményei lehetnek. És a teljes gyógyulásig nem ajánlott cserélgetni. Ez akár több mint egy évet is jelenthet. Akinek ehhez nincs türelme, az szúrasson egyszerűbb, gyorsabban gyógyuló piercinget.


A másik fontos szempont, hogy mennyire elfogadó a környezet. Sok iskolában tilos, vagy rossz szemmel nézik. Sajnos vannak olyan emberek, akik a szokatlan kinézetből következtetéseket vonnak le, és ez alapján kezelnek másokat. Ha sok ilyen van a környezetben (tanár, edző, közeli rokon stb.), akkor én várnék vele legalább addig, amíg az ember érettebb lesz és tudja ezt kezelni.


Egyébként nem kötném korhoz a piercinget a saját gyerekem esetében sem, mert a gyógyulás után csak egy sima ékszer, ami bármikor eltávolítható.

2019. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mivel fülpiercingről van szó, ezért még se olyan extra, szóval szerintem pl. egy 15 évesnek már simán lehet. Csak ugye az industrial feltűnőbb, nem tudom az iskolákban mennyire tolerálják.


De ha nem nézzük az iskolát, meg az ilyeneket, akkor szerintem nincs ajánlott kor. Ahogy az előző válaszoló is írta, inkább én is ahhoz kötném, hogy ki mennyire bírja az akár hónapokig való "szenvedést", mennyire ápolná, stb.

2019. jan. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!