Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Élelmiszer házhozszállításnál...

Élelmiszer házhozszállításnál (pl. Tesco, Auchan) a futárnak illik borravalót adni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 26. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Rajtad múlik, de illik..
2019. jan. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, én is úgy gondoltam, hogy adok, de nem tudtam hogy általában mi a szokás, mert még sosem rendeltem online.
2019. jan. 26. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 500 ft-ot szoktam adni a Tescos szállítónak, úgy tűnt eddig ez ok nála.
2019. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illeni illik, de amúgy érdekes dolog ez...

Egy pizza/étel futár, sok esetben csak mellék állásban dolgozik, részmunkaidőben. Vagy akár diák, esetleg amellett nincs semmilyen bevétel, szóval eléggé rászorul(hat).

Viszont csak könnyű csomagot visz.

Én nekik úgy szoktam borravalót adni, hogy felkerekítem a fizetendő összeget és nem kérek visszajárót.

Pl. ha 1820 foront a kajám, akkor 2000 forintot adok.


Ha egy GLS futárról, vagy más futárszolgálatos futárról van szó, az más mert azt főállásban szokás csinálni és kapnak rendes fizetést.

200 nettó körül, de akár többet is...


Szóval én nekik csak akkor szoktam adni, ha valami nehezet rendelek.

Pl. 10+ kg. macskakaját felhoz a negyedikre, akkor kap egy olyan 300 forintot.


Amúgy ha csak minden 3. ember ad nekik csak 100 forint borravalót, az minimum 11-12 ezer forint egy hónapban.


Egy fix fizetéses munka mellett az szerintem nem rossz.

2019. febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én ha majd rendelek, sokat fogok (eleve csak úgy éri meg), s ha azt felhozza nekem az emeletre + be a lakásba, akkor valamennyi borravalót megérdemel.
2019. febr. 2. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!