Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet lemondani az...

Hogy lehet lemondani az állampolgárságról?

Figyelt kérdés

2019. jan. 29. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha felveszel helyette egy másikat!
2019. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha magyar állampolgár vagy és arról való lemondásról kérdezel (nem derül ki a kérdésedből), akkor a magyar állampolgárságról szóló 1993. évi LV. törvény vonatkozik rád.

Ebben külön fejezet foglalkozik a lemondással. Ezt tartalmazza:

„8. § (1) A magyar állampolgár - a köztársasági elnökhöz címzett nyilatkozatában - lemondhat a magyar állampolgárságáról, ha

a) külföldi állampolgársággal is rendelkezik vagy annak megszerzését valószínűsíteni tudja, és

b) a személyiadat- és lakcímnyilvántartásban nem szerepel, vagy Magyarország területét külföldön történő letelepedés szándékával elhagyta vagy külföldön élő magyar állampolgárként nincs bejelentett, érvényes tartózkodási helye Magyarországon.

(2) Ha az (1) bekezdésben megállapított feltételek fennállnak, az állampolgársági ügyekben eljáró szerv javaslatára a miniszter előterjesztést tesz a köztársasági elnöknek a lemondás elfogadására. A magyar állampolgárság lemondással való megszűnéséről a köztársasági elnök okiratot ad ki. A magyar állampolgárság az okirat kiállítása napján szűnik meg.

(3) Az állampolgársági ügyekben eljáró szerv határozatban állapítja meg, ha a lemondás elfogadásának feltételei hiányoznak. A határozattal szemben indított közigazgatási perre a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróság illetékes.

(4) A lemondás elfogadásától számított három éven belül kérheti a köztársasági elnöktől magyar állampolgárságának visszaállítását az, aki nem szerzett külföldi állampolgárságot.”

A törvény hatályos teljes szövege elolvasható itt: [link] , vagy itt: [link]

2019. jan. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat hogy nem írtam meg pontosan hogy milyen állampolgárságrol van szó.Nem magyar én soha nem mondanák le arol az országrol amiben a családom több mint 700 évig akár a vérét is áldozta 2 szülö felöl is nemesi ágbol származom és magyarország sorsa fontos számomra tudom hogy magyarországon nincs monarhia de tudom mit tetek az öseim a hazáért persze én már nem tudok ojan sokat teni de a tölem telhetöt meg teszem de megtartani és ráadásul tisztelni az ünnepeket végignézni hogy elfoglalt magyarország egy részét ez benem gyülöletnö etöl
2019. jan. 30. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!