Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » EGR szelep hibával átmegy az...

EGR szelep hibával átmegy az autó műszakin?

Figyelt kérdés
Világít a Check Engine, illetve Abgas (kipufogógáz) feliratot jelez, gondolom az EGR miatt. Átmehet ezzel műszakin?

2018. nov. 26. 10:25
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Biztosan nem!
2018. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Nekem átment simán. 2 éves kora óta benne van ez a hiba és nem lehet kiütni. Kitisztítottam az EGR szelepet, akkor sem szűnik meg.
2018. nov. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Szolovjov ***** válasza:
Műszakin csak hibakódmentes autót lehet átengedni.
2018. nov. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
A műszakin bármilyen vilagito check lámpa azonnali bukó......az egr meg ha szar akkor meg a CO mérésnél lesz bukó!
2018. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Check Engine világított

abgassystem defektet kiírt,persze vészüzembe módba van ilyenkor. Boci szemekkel felvázoltam a helyzetet ,meg ha ki van ütve belőle akkor amúgy tök jó ideig óráig napokig. Géppel kiütötték a hibát,műszakin gond nélkül átment. Persze tudtam én,hogy hova kell vinni :) (azért időbe,jó pár helyre meg hiba kiolvasásba telt mire megszületett a megoldás anélkül,hogy tippelgetve a fél autót kicserélték volna..új nagynyomású kell). A másik autót is oda hordjuk műszakira, nah megtaposták közbe jól a gázt aztán a nagy füsttől az autó is eltűnt, itt már fogtam a fejem,hogy ez most bukta lesz...de mondták,hogy végre tisztul a részecskeszűrő,de azért a sok városi használat után menjek már néha a pályára,ha nem akarok rosszat a pénztárcámnak.

Vagy átmegy az autód vagy nem. Ha nem megy át akkor vagy megbuktatják vagy kiegyeztek abba,hogy csak egy állapotfelmérésre hoztad és azt fizeted aztán próbálkozz újra amikor rendbe rakattad.

2018. nov. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok

Igen, tisztában vagyok vele, hogy papíron mitől nem megy át az autó, de a gyakorlat ettől teljesen eltér. Sajnos is, meg nem is. A kocsimban 14 éve világít a check engine lámpa. Ezalatt elég sok műszakin volt a kocsi és az utolsó kettőnél már ki sem töröltem a hibákat, úgy vittem el. Az utolsó előttinél megvártam. Kb 4 perc volt a műszaki vizsga. Feltették fékpadra, megmérték a káros anyag kibocsájtást és a kezembe adták a papírt a vizsga sikerességéről. Mindezek után végzett a gép a mérési eredmények kinyomtatásával :)

Na ez a nem sajnos eset, mert tudtam, hogy az autó műszakilag rendben.


Utolsója fél éve volt. Úgy vittem el, hogy szeretném levizsgáztatni, De az autónak gondjai vannak, úgy ráz nagyobb sebességnél, hogy amikor megérkezek, még fél órán át rángatózok kiszállás után :) Nézzék meg a futómű beállítást, de nagyobb a gyanúm, hogy féltengelyes. A szájukba rágtam, hogy nem a vizsga megléte a lényeg, hanem a hiba megszüntetése és előbb javítsák meg.

Délután hívtak, hogy kész. Kérdem a futómű is frankó, minden? Azt mondják, nem, csak a műszaki vizsga és idézem: nem találtunk rajta javítanivalót.

Na ez a sajnos eset :(

2018. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Ha Budapesten vagy közelében laksz, hívd fel őket. Általában mindent megoldanak, hogy átmenjen a vizsgán, plusz még a javításában is tudnak segíteni. (Ha kell) Az alkatrészeket is olcsóbban be tudod szerezni általuk.

[link]

2019. febr. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azóta megvolt a műszaki. Kiütötték a hibakódot és úgy fényképezték a műszerfalat, ennyi volt az egész.
2019. febr. 24. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!