Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A fekete retek csepp valóban...

A fekete retek csepp valóban jó vesehomokra?

Figyelt kérdés
Mondtam az orvosnak és csak mosolygott rajta!

2019. febr. 5. 13:19
 1/2 2*Sü ***** válasza:

Most így rákerestem, többször jött elő ez a termék:

[link]


Nézzük, mit is ír a leírás:


„A termék nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot! A termék nem gyógyít betegségeket! A termék orvosi kezelés helyettesítésére nem alkalmas! Betegség esetén használatát beszélje meg kezelőorvosával.”


Szerintem ebben azért benne van a válasz. (Egyébként az a sokminden, amire „jó”, abban nem szerepel a vese szó.)


~ ~ ~


Úgy összességében a növények között vannak szép számmal gyógyhatású növények, gyógynövények. De ezek nem gyógyszerek. Viszont sok gyógyszer a gyógynövényekben található hatóanyag azonosításával és koncentrációjával áll elő. De amíg gyógyszerként egy erős gyógyhatása van, gyógynövényként sokkal kisebb hatékonyságú. Pl. ott a lándzsás útifű. Valóban nyugtatja a torkot, remek választás, ha kicsit kapar a torkod, berekedtél, de azért nem mondanád azt, hogy beteg vagy. De egy durvább tüszős mandulagyulladást nem gyógyít meg, hiába iszod literszámra. (Sőt literszámra lehet, hogy több problémát okoz, mint amennyit megold.) Oda már nagyágyú kell, erősebb gyulladáscsökkentők, adott esetben antibiotikum. Az gyógyít. Betegség esetén a gyógynövények, meg az étrend kiegészítő kategóriába tartozó dolgok maximum kiegészítő kezelésnek jók – viszont azt érdemes egyeztetni az orvossal, hogy mit szándékozol az általa felírt gyógyszer mellé szedni, mert lehetnek belőle problémák –, de a gyógynövények önmagukban nem igazán gyógyszerek, vagy nagyon rossz hatásfokúak. Vagy a sebtapaszhoz tudom még hasonlítani. Nyilván a sebtapasz remek eszköz egy apró vágás, horzsolás esetén, de lábtörés, vagy ütőért ért vágás ellen nem sokra jó…


Szedhetsz feketeretek cseppet, ha az orvos nem tanácsol el tőle. Csak ha az orvos írt fel gyógyszer, kezelést, amellett inkább csak pénzkidobás, „ártani nem használ” alapon. (Nyilván az orvos is ezért mosolygott. Szedd, ha az megnyugtatja a lelkedet, de ha vesehomok problémáid vannak, ne várj sokat tőle.)

2019. febr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ilyen jól átfogalmazott választ ritkán látni az oldalon.

Akár írói pályázatra is be lehetne adni azt, a fogalmazása miatt. A szavakat nem kímélve, tárgyilagosan jutott el hozzám sorod.Az egészet megkönnyeztem. A hörcsögöm jutott eszembe róla, amikor még élt és vesehomokja volt.

Valóban olyan ez a válasz, mint egy sebtapasz a beforrt lélek ösvényein, hogy aztán újra eleresszen a tévhit, hogy létezik még rendes, becsületes válasz. Nem tudom mi vagy. Nem tudom ki vagy. Talán ember, félig hód, köszönöm a jó szód!

2019. febr. 5. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!