Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ingatlan adásvételi szerződésb...

Ingatlan adásvételi szerződésben tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én az ingatlan eladója vagyok. Megkötöttük a szerződést, vevőm ezzel együtt le is tette a kialkudott vételár 10% foglalóját. Ezután még átutalt pénzt a megadott határidőre. Igen ám, de a végkifizetésnél kiderült, hogy nem tud fizetni, így 30 nappal módosítottuk a szerződést, ahol még kaptam pénzt. Az összegek mind le vannak papírozva, a foglaló 10%, a többi pénz vételárelőlegként van feltüntetve. Az lenne a kérdésem, hogy ha a póthatáridőre sem tud fizetni és elállok az eladástól, kell-e fisszafizetnem neki valamit, vagy elállhatok a vételárelőleg visszafizetésétől is? Semmit nem találtam ez ügyben a neten, de lehet én írtam be rosszul.

Érdemi válaszokat szeretnék kapni. Köszönöm.


2019. febr. 14. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
A foglalót nem, a többit vissza kell fizetni. Legyen rendes papír róla, ügyvédre ne sajnáld a pénzt.
2019. febr. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazság szerint én is megkötöttem egy ingatlanra vételi szerzőzést, mivel nekem időre nem tudtak teljesíteni így az eladóm elsőre elállt az eladástól, szóval károm keletkezett. Mindenről megvannak a szükséges papírok, az én vevőim elismerik a károkozást, kártalanítani is fognak. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy az ügybéd teljesen készséges és a vevőim sem haramiák, de a vegtelenségig én sem tudok várni, elállok én is az eladástól, ha a szerződésmódosításba foglalt határidőt nem tudják tartani. Viszont ha vissza kell fizetni a foglalóig, akkor még én maradok adósuk, mert az eladott ingatlant tehermentesíteni kellett. Ezt is elfogadják és megértik, ha úgy alakul. A kártalanításról a papírt jövő héten írjuk meg, csak szeretnék kicsit okosabb lenni, hogy ne mondjak badarságot.
2019. febr. 14. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Addig amíg nincs meg a teljes vételár, okos ember nem nézelődik, nem vásárol, pont ezért. Ha te magasabb foglalót adsz és nem tudsz fizetni, akkor elállás esetén többet veszítesz. Itt a vevőid maximálisan korrektek ha kártalanítanak. A tehermentesítést én nem állnám, újabb vevő esetén is meg kéne csinálni, így viszont erre már nincs szükség, vagyis gyorsabb az eladás.
2019. febr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljes vételár.... amikor a vegkifizetés törtenik, akkor vam birtokba adás vetel is, tehat nekem azon a napon már ott sem lehetne lennem. Így bízva az én kifizetésemben, mertem megkötni a szerződést. Az inhatlan tehermentesen lett hirdetve, vállalták is, az erre szánt összeget át is utalták. A végkifizetés határidejére tiszta is lett a tulajdoni lap. Itt inkább az a gond, hogy nem tudják mikor lesz pénz, én meg erre alapozni nem tudok. Minden le van papírozva, meg van beszélve. Én csak annyit kérek, ami jogosan jár, többet nem.
2019. febr. 14. 21:02
 5/6 A kérdező kommentje:
Azon túl, hogy korrektek, még szégyelli is magát a vevő, hogy nem tudott teljesíteni. Szerencsém van velülk, de én is elnéző voltam bizonyos esetekben, de valahol meg kell húzni a határt, akármennyire is emberségesek vagyunk egymással.
2019. febr. 14. 21:07
 6/6 anonim válasza:
Érdemes lenne ügyvéddel vagy ingatlanszakértővel konzultálnod… Elég egy pici hiba és máris komoly következményekkel kell számolni. A GDN-t érdemes lenne megkeresned, nagyon segítőkész szakemberek vannak ott! Remélem, sikerül előrébb jutni, a neten sajnos szinte lehetetlen érdemi infókat találni… :(
2019. febr. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!