Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem veszik figyelembe a...

Georgina201995 kérdése:

Nem veszik figyelembe a korlátozásom. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2017. Júliusában kezdtem el dolgozni a Boschba soron (csomagolás) pozícióban. Azonban 2018. Júliusában meg kellett műtetnem a kezem mert meg lett erőltetve, letapadt az inszalag. Sinbe volt a kezem egy hónapig, majd nem javult és meg műtötték. Elég lassú volt a folyamata a gyógyulásnak. A mai napig ott a heg, mint műtét után egy héttel. És a mai napig fáj. Le telt az egy év táppènzem és vissza küldtek az üzemorvoshoz. Le lettem korlátozva. 5 kg-nál nem emelhetek nehezebbet és a jobb kéz fokozott igénybevételèvel járó munkafolyamatot nem végzhetek. Vissza vittem a sorra és azt mondta a műszak vezető, hogy ugyanoda a soromra tud vissza tenni ahonnan el mentem. Jövőhèten megy le az orvos a sorra és meg nézi, hogy valóban ott alakult - e ki a betegség! Esetleg mit tudok tenni, hogy másik helyet biztosítsanak? Esetleg kérhetek valami kártérítést?
2019. febr. 16. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha a korlátozásodat nem veszik figyelembe, akkor bizonyítékokat csinálsz, aztán azonnali hatállyal felmondasz és munkaügyi bíróságra mész.
2019. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Kérhetsz helyet, de ha nincs?

Kártérítés??? Mire? NEM!

Szerintem arra játszanak, hogy kilépj!

2019. febr. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok, hogy arra kapjak kártérítést, hogy nem tudnak munkát biztosítani. Arra, hogy ott alakult ki a betegségem, amiből műtét lett és a mai napig járnom kell vizsgálatra a kezemmel. És, ha be perelnèm a céget nem tudom mennyi esély lenne a kártérítésre.
2019. febr. 16. 18:46
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Ha az alkalmasságin megfeleltél és minden szabályt betartottál elviekben nem szenvedhetsz egészségkárosodást. Ilyen téren a cégeket eléggé bevédik magukat. Az egyetlen esély amit fentebb írtam. Ha nem veszik figyelembe a korlátozásaidat akkor azt dokumentálod és hello. 1-2 éves béred simán ki tudod perelni.
2019. febr. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mi lett belőle, kérdező? Kértél kártérítést? Még ott dolgozol a Bosch-nál? Fáj még a kezed?
2020. nov. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!