Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok ajánlani misztiku,...

Tudtok ajánlani misztiku, romantikus animéket, olyasmit, mint a Kamisama hajimemashita?

Figyelt kérdés

Olyan animét keresek, amit teljes egészében átsző a misztikus rész, az kapja a főszerepet, és erős a romantikus szál is, és nem túl sok a harc. Magyarul: pont olyan, mint a Kamisama hajimemashita. A Noragamit nagyon szerettem, de túlságosan háttérbe szorult a szerelmi szál. Az Ao no excorcisttal is hasonlóan jártam, ráadásul annak a misztikus része se tetszett annyira, a hagyományos japán jobb. Az Inu x boku ss valamiért nem tetszett, bár végignéztem. Az talán túl sötét volt, vagy túl sokat harcoltak benne. A Kamisama hajimemashita a tökéletes.

Ilyen anime létezik egyáltalán? (Amikor régebben néztem a Kamisama hajimemashitát, akkor nem találtam meg az OAD-ot, anélkül pedig nem az igazi.)



2019. febr. 17. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mahoutsukai no Yome
2019. febr. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Inuyasha
2019. febr. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az Inuyashába asszem' egyszer belenéztem, akkor nem tetszett, de akkor majd megpróbálom még egyszer.

2019. febr. 18. 21:08
 4/6 Teodora09 válasza:
Kakuriyo no yadomeshi, ez nem túl sokban hasonlít de belenézhetsz
2019. febr. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kokoro Connect:

zseniális anime, 13+4 részes, az utóbbi 4 rész special folytatásban teljesedik ki igazán, utóbbi címe:

Kokoro connect - Michi Random

felnőtté válásról szól, eléggé komoly és komor a hangulata, bár az első pár rész vidám ecchinek hat, utána kezd apránként durvulni a dolog, főleg a 14.résztől.

Ne elmebeteg animeként értsd, tehát szó sincs "mirájnyikkiről", de a maga nemében, drámaian erőteljes és kifejező. Van benne szerelmi sokszög is, de elsősorban misztikus dráma, különféle parapszichológiai jelenségek gyorsítják fel a felnőtté válását a 18 év körüli szereplőknek.


A Kamisamát nem láttam. Scifi szál is megteszi?

Akkor:

Orange.

Romantikus, bár elsősorban barátságról szól, és időutazós, kis részben. Arra viszont számítani kell, hogy ez elsősorban slice of life, míg a scifi jellege minimális.


Anohana, teljes nevén:

Ano hi mita hana no namae

A halott lány a kezdetektől megjelenik "szellemként" az egykori baráti kör egyik tagja előtt, számára kézzelfoghatóan, míg a többiek számára láthatatlan is. Sokban hasonlít az Orange-hoz a felszín alatti rétegek tekintetében, szintén a felnőtté válásról, önismeret mélyítéséről, benső értékkeresésről szól, mégpedig baráti és romantikus szálakon keresztül.


Angel Beats!:

Ennél meg fordított ez az arány. Legalábbis a romantikus szál mellékes, és kései, viszont ez leginkább akció scifi vígjáték, jelentős drámai elemekkel.

2019. febr. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm szépen ezt a részletes választ!
2019. febr. 21. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!