Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japánba lehet állampolgárságot...

Japánba lehet állampolgárságot szerezni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 18. 18:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Leegyszerűsítve: Kb., mint az USA-ba akarnál.

https://www.youtube.com/watch?v=IWndp2ZfZME

2019. febr. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
#2: Az USA-ba szerintem egyszerubb... Japan deklaraltan nem akar semmifele bevandorlast, meg 'skilled immigration'-t se.
2019. febr. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha házasságot kötsz egy japánnal, megkaphatod a japán állampolgárságot, ha a magyar állampolgárságról lemondasz.


Házasság nélkül nem tudom, lehetséges-e az állampolgárság, viszont tíz év Japánban tartózkodás után igényelhetsz örökvízumot megadott feltételek szerint. Azt nem kell hosszabbíttatni, és nincs munkaköri megkötése se. Életed végéig Japánban élhetsz és dolgozhatsz vele. Szavazati jog stb. viszont nyilván nem jár hozzá.

2019. febr. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha ha lemondasz a jelenlegi állampolgárságodról, nyilván kifogástalanul kell beszélned a nyelvet meg valamit le kell tenned az asztalra azért. A japán munkamentalitást ismerve nem lesz könnyű dolgod valami olyat alkotni amivel ki tudsz tűnni.

Nyilván 100%-ig el kell kötelezned magad az országért.

Ha nem beszéled a nyelvüket akkor kb. esélyed sincs beilleszkedni közéjük akkor számukra csak egy külföldi leszel.

2019. febr. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ de nekem nincs magyar állampolgárságom mivel külföldön születem
2019. febr. 19. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Ez nem így van! Ha házasságot kötsz, akkor sem kapod meg automatikusan, de még akkor sem, ha gyermeked született!


Ez úgy működik, hogy keresel állást (TELJES munkaidőset, máskülönben nem hosszabbítják meg a vízumodat ;) és kimész dolgozni, DE előtte már elkezdesz albérletet, állást keresni az interneten, és persze, bemész a magyarországi Japán Nagykövetségre (ha jól tudom ők adhatnak ki munkavállalói vízumot is ;)) Ja, és persze ellenőrizni is fogják, hogy van e annyi pénz a bankszámládon (erről majd kell bizonylatot küldened) ami elegendő a ki, illetve visszautazásra Mo-ra (ha felsülnél), valamint elég e az a pénz az első pár hétre, hónapra, amíg nem kapsz fizetést! Valamint a legtöbb munka megköveteli legalább az N3-N2-es szintű japán nyelvtudást (nyelvvizsga nem = folyékony nyelvtudás), külföldieknek pedig még az angol nyelv legalább felsőfokú ismerete minimum!


Mivel hiányszakma miatt mész ki (mások nem nagyon kellenek ki) és természetesen 18-30 éves korosztályba esel, ledolgozol pár évet (kb. 5 év) ÉS megismerkedsz egy japán lánnyal, "akivel együtt vagy már X éve", és született gyereked is, akkor 10-15 éven belül tuti megkapod a zöldkártyát. (ezt onnan tudom, hogy speciel van egy olyan magyar lány ismerősöm, akinek japán férje van, és van 1 egy gyereke, de a csajszi a mai napig nem kapta meg az állampolgárságát, és még jó pár évig meg sem fogja.


Egyébként azt is ellenőrizni szokták, hogy valóban együtt vagytok e, dolgozol e rendesen (gyakori munkahelyváltoztatás kizárt!), mielőtt letelepedésit kapnál...Nagyjából hasonlít a módszer ahhoz, amit az USA-ban is alkalmaznak: ha több évet ledolgoztál már, és folyamatosan az országban vagy (tehát nincs össze-vissza utazgatás MO és USA között), akkor megkaphatod a letelepedésit.


Milyen szakmával szeretnél kimenni dolgozni ?


Ajánlom neked a youtuben zsirosdeszka videóit :D https://www.youtube.com/watch?v=IWndp2ZfZME

2019. febr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A saját állampolgárságodról pedig nem mondhatsz csak úgy le :D! Addig nem, amíg nem vagy kettős állampolgár :3 Szépen is néznénk ki, ha mindenki csak úgy lemondana :\ Ráadásul miért lenne akadály a kettős állampolgárság? Japánban hány amerikai/magyar él?? Ahhoz nem kell lemondanod a saját állampolgárságodról, hogy Japánban élhess :) És nem is lehet róla lemondani. Nőjetek már fel :D
2019. febr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó, senki sem írta, hogy a házassággal "automatikusan" megkapod az állampolgárságot, de az egy jó alap az igényléséhez.

Hogy a kedves ismerősöd miért nem japán állampolgár, annak millió oka lehet. Pl. nekem is japán férjem van közös gyerekkel, és már 9 éve kint élek, mégsem vagyok japán állampolgár. Mégpedig azért, mert eszemben sincs igényelni, mert nem akarok lemondani az EU összes országába szabad beutazást biztosító magyar állampolgárságomról, és a japán állampolgárság az örökvízumhoz képest semmi előnyt nem jelent számomra. Az örökvízumot meg igényelhettem volna már vagy három éve is (a házasság miatt megadnák 10 év letelte előtt is), azért nem tettem, mert a bevándorlási hivatal csak munkaidőben van nyitva, kétszer el kellene menni, és semmi kedvem szabadságot kivenni emiatt. (Tekintettel vagyok a munkatársaimra, igen, japán munkamorál.) Mivel munkavízumom úgyis van, ráérek vele a következő hosszabbításnál bajlódni. Még csak nem is házastársi vízumom van (jé!), pedig az is lehetne, azon prózai okból, hogy feleannyi papírt kell beadni a munkavízumom meghosszabbításához, mint kellene a vízumváltáshoz.

Szóval nem mindenki rohan megcsináltatni ezeket, csak mert lehetősége van rá.


Amúgy az állampolgárság igénylésének feltételei a japán igazszágügyi minisztérium honlapján megtalálhatók, ha valaki tud japánul:

[link]

A 8-9 pont vonatkozik a külföldiekre.


A feltételek:

- 20. életévét betöltött személy

- 5 éve folyamatosan és jogszerűen Japánban él

- nincs megélhetési gondja (dolgozik, vagy a családja - pl. akár a japán férje- el tudja tartani)

- erkölcsileg rendben van (nem büntetett előéletű, és rendesen fizeti Japánban az adót - ez utóbbi amit ténylegesen ellenőriznek)

- nincs állampolgársága, vagy a japán állampolgárság felvételével egyidejűleg az addigi állampolgárságáról lemond ( ! )

- nincsenek japán kormány ellenes megmozdulásai és nem tagja ilyen szervezetnek

- kitétel: Japánhoz különleges kötődéssel bíró személyek (pl. japán állampolgár házastársa) esetén a fenti feltételeknél engedmény lehetséges (ilyenek például, hogy nem kell, hogy saját kereseted legyen, ha eltart a házastárs, illetve nem kell kivárni a teljes öt évet, stb)


A japán nyelvtudás pl nem feltétel az állampolgársághoz (azon kívül, hogy a papírokat személyesen kell beadni).

És igen, lehet élni Japánban magyar állampolgársággal, ilyen-olyan vízummal, akár örökvízummal is, de a kérdés a japán állampolgárságról szólt, aminek igenis feltétele a magyar állampolgárságról való lemondás.

2019. febr. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát én ezt azért tartom furcsának, mert nekem az egyik rokonom ausztrál állampolgár, és nem kellett lemondania a magyar állampolgárságáról, és van ismerősöm, aki meg az USA-ban él már 15 éve, és neki sem kellett lemondania.


A nyelvtudást pedig arra értettem, hogy ha valaki munkát akar vállalni, azért minimum, hogy meg tudjon szólalni. Az angolt pedig nem mindenhol fogadják el...

2019. febr. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak országok amelyek elfogadják a kettős állampolgárságot, mások meg nem. Japán nem fogadja el. Az oroszok sem. Nekem egy orosz ismerősöm van, aki Magyarországra házasodott, és felvette a magyar állampolgárságot, ezzel az oroszt elveszítette. Vízumot kellett kérnie, hogy hazautazgasson Oroszországba egy rokona esküvőjére, be kellett mutatnia a meghívót.

Japánban a vegyesházasságból született gyerekek kettős állampolgárok lehetnek 20 éves korig, utána a japán törvény alapján választaniuk kell, melyiket tartják meg. Még egy ok, ami miatt én se rohanok japán állampolgárságot kapni, így hogy magyar vagyok, a születő gyerekeim kettős állampolgárok, és lesz választási lehetőségük.

2019. febr. 20. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!