Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segítene valaki az alábbi...

Segítene valaki az alábbi nevek becézésében?

Figyelt kérdés

Viktóri(j)a

Laris(s)za

Zsófia

Fjodor

Alexandr

Dária

Lilla

Larina

Polina

Vlagyimir

Dimitrij



2019. febr. 18. 21:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Viktória: Viki, Vika

Zsófia: Zsozsó, Zsófi, Zsófika (ezt a becézést rühellem)

Alexandr: Szása

A többit nem tudom, de remélem segítettem.

2019. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Egyébként még egy nevet hozzáírnék: Anasztázi(j)a
2019. febr. 18. 21:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Anasztázia: Neszti, Nasztya , Ana
2019. febr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. febr. 18. 21:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Talán így: :) (némelyik valós, némelyiket én találtam ki.) Az orosz nevek nem kitaláltak.


Viktóri(j)a: Viki, Tori, Ria


Laris(s)za: Riri, Risa/Rájsza, --- Larina (?)


Zsófia: Zsófi, Zsóka, de ha Zsózsó, akkor elméletben Fifi is. :)


Fjodor: Fegya, --- Doro, Doran,


Alexandr: Alex, Lex, Andrej, Andrjúsa Sasha/Szasa, Szander/Xander


Dária: Ria, talán Dana


Lilla: Lili, Lilah,


Larina: Rina,


Polina: Lina, Polin,


Vlagyimir: Vlad, Leo, Gyima, --- Gyusa (?)


Dimitrij: Mish, Misha, Dmitri


Anastasia: Ana, Stasy/Sztészi, Tessa,

2019. febr. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 chtt ***** válasza:
100%

Larissza: Лариска, Лара, Ларя, Ларуся, Ларуня, Ларуля, Лора (azaz Lariszka, Lara, Larja, Laruszja, Larunya, Larulja, Lora)


De ha beírod a gugliba a nevet meg hogy becézése, jó eséllyel kapsz sok találatot - mivel sok az orosz név, az orosz oldalakon is érdemes keresgélni.


A Dária az a Darja akarna lenni? Szörnyen néz ki magyarul (egy oroszosnak mindenképp hátborzongató:) Becézései: Дарьюшка, Даря, Дара, Дарюха, Дарюша, Дарёна, Дарина, Даруня, Дарёха, Дарёша, Даша, Дашуля, Дашуня, Дашура, Дашута, Дашуха, Даня (azaz: Darjuska, Darja, Dara - ezt inkább ne :D - Darjuha, Darjóna, Darina, Darunya, Darjóha, Darjósa, Dasa, Dasulja, Dasunya, Dasura, Dasuta, Dasuha, Danya -- a Dasat hallottam legtöbbször)


Fjodor: Федя, Фёдорка, Федуля, Федюня, Федуня, Федюля, Дюня, Федюся, Федуся, Дюся, Дуся, Федюха, Федюша, Федяйка, Федяка, Федька, Федечка, Федяня, Федяха, Федяша, Федян (azaz: Fegya, Fjodorka, Fegyulja, Fegyunya, Fegyulja, Gyunya, Fegyuszja, Feduszja, Gyuszja, Duszja, Fegyuha, Fegyusa, Fegyajka, Fegyaka, Fegyka, Fegyecska, Fegyanya, Fegyaha, Fegyan -- Fegya és Fegyka a leggyakoribbak)


És a nem orosz oldalakról:

Polina: Poli, Polika, Polinka, Lina, Linácska

Viktória: Vica, Vicu, Vicus, Viki, Vikike, Vikta, Viku, Vikuka, Viktu, Viktus, Viktuska, Vikuci, Vikus, Vikuska, Vikica, Vikó, Vityi, Vityike

Larissza: Lara, Lari, Larika, Rissza

Zsófia: Zsófi, Zsófika, Zsóka, Zsofka, Zsóki, Zsóci, Zsó, Zsóficska, Zsókácska (Szofi, Szaffi - az eredeti névből)

A többivel már te is eljátszhatsz - pl. itt - [link] -, de gyanítom, akad még jó pár hasonló oldal.

2019. febr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 chtt ***** válasza:
100%

Jut eszembe, a Mis és Misa véletlenül sem lehet a Dimitrij becézése (ami leginkább Demeter magyarul), sokkal inkább a Mihail-Mihályé. A Dimitrij két legismertebb becézése a Gyima és a Mitya. :)

Larina - Lara

Anasztázia - Stázi (a Csárdáskirálynőből, amit az oroszok nagyon aranyosan Sztasszinak mondanak:)

2019. febr. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A legtöbb nevet angolról írtam át és akkor azért már nehezebb jól, köszönöm, hogy kijavítottad. (Pedig a Jekatyerina, Ekatyerinás átírásából megtanulhattam volna, hogy az angol átírás helyett inkább az oroszt nézzem, hamár tanulom a nyelvet...)
2019. febr. 19. 17:13
 9/14 anonim ***** válasza:

A Dmitrij - Dmitri - Misha igen, tudom, hogy inkább Mikhail-ből lehetne, DE a kedvenc színészem: Misha Collins eredeti neve: Dmitri Tippens Krushnic, és félreértés miatt hívta az anyja Misht, Mishának, valószínűleg épp a Mitya becézés miatt. Mivel sosem hívta Dmitrinek, bár ez a hivatalos neve.

Amikor pedig Mish művész nevet választott, ez maradt a művész nevének, és a nagymamája vezeték neve. ((Csak érdekességként említve)) :)

Nem tartom akkora hibának, ha mondjuk egy regényben Dimitrijt-Dmitrit Mishnek becéznek, persze, ezt úgy sem én döntöm el. :)

2019. febr. 20. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Még hozzáírnék két nevet: Iván (Иван) és Szonja (Соня).
2019. febr. 20. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!