Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Feljelenthetem adócsalásért?

Feljelenthetem adócsalásért?

Figyelt kérdés

Nemrégiben béreltünk egy autót és nem kaptunk róla se számlát se szerződést.Autókölcsönzőtől béreltük szóval elég hivatalosnak kellene lennie.Utunk közben megállítottak a rendőrök és mint kiderült se biztosítás se műszaki nem volt a kocsin így egy szép összegre megbüntettek minket.Tudom meg kellett volna néznünk mindent indulás előtt de közben a tulajdonos küldött nekünk egy papírt amin elvileg rajta volt,hogy le van műszakisztatva csak nincs a forgalmiban amit nem is értek,hogy lehetséges.Na de nem is ez a lényeg hanem,hogy azt mondta ő kifizeti a büntetést de azóta se tette ráadásul a kauciót sem kaptuk vissza amit megint nem értek.Ígérget,minden nap mondja,hogy küldi az utalásról a fényképet de semmi.

A kérdésem az lenne,hogy ha én megfogom magam és besétálok a nav-hoz,hogy nem kaptam számlát se szerződés stb. akkor ők foglalkoznak majd velem?A rendőrségi levéllel tudom bizonyítani,hogy nálunk volt a kocsi.


2019. febr. 21. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez egy legálisan működő cég amúgy, vagy valami ismerős, akinek van két tragacs autója és azokat bérbe adja?


Én mindenképpen megkeresnék valami fejest ha cég és jelezném a problémát illetve, hogy milyen kompenzációt szeretnék.


A kauciót nem értem, kp-ban adtatok oda? Kaptatok róla papírt? Mire hivatkozva nem kaptad vissza? Mennyi pénz volt? Mennyi a büntetés?

Jobb helyeken a számládat terhelik kaució címen és ha minden rendben, akkor feloldják a zarolast és újra tudod használni a pénzedet.


Vannak lehetőségek itt bőven, egyelőre nem a rendőrségre kéne menni, mert ha foglalkoznak is vele és bírósági ügy lesz belőle, az évek.

2019. febr. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Navhoz gondoltam,hogy bemegyek.

Kp-ben kellett leraknunk kauciot.Hivatalosan működő autókölcsönző és szervíz.40.000ft-ra büntettek meg.Tudom nem annyira nagy összeg de nekünk igen!Főleg ha nézzük hozzá,hogy mennyiért béreltük a kocsit és milyen kocsit..

2019. febr. 21. 13:06
 3/4 A kérdező kommentje:

A tulajdonossal beszéltünk,ő az aki hiteget!

10.000ft-ot tettünk le és nem hivatkozott semmire,egyszerűen nem adta vissza.

2019. febr. 21. 13:09
 4/4 2*Sü ***** válasza:

> Nemrégiben béreltünk egy autót és nem kaptunk róla se számlát se szerződést.


Ez azért meredek. Egyáltalán bizonyítja bármi is, hogy ti azt az autót béreltétek, és nem elloptátok? Csak mert nehogy fordítva süljön el a pisztoly, és még a végén ő tegyen feljelentést, hogy ellopták a tulajdonát képező autót. Mert ugye mivel igazoltattak benneteket, bizonyíték is van arra, hogy ti ültetek a volán mögöt…

2019. febr. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!