Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Plázáról kellene esszét...

Plázáról kellene esszét írnom, viszont nem hogy esszét de plázáról sem tudnék írni. Hogyan kezdjek hozzá, mit írjak bele? Esetleg konkrét esszét tudnátok írni, vagy küldeni olyan oldalt amiben minden benne van?

Figyelt kérdés

Történelem

Esszé

Fontos



2019. febr. 21. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Bocs, biztos tök műveletlen vagyok, de mi az a pláza? Mármint a bevásárlóközponton kívül a történelemben? Vagy ez egy személy? Vagy mi van?
2019. febr. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem, kezd itt:

[link]


[link]



"A plaza szó spanyol eredetű, jelentése ’(fő)tér’. A spanyol szó forrása a középkori latin PLATEA, ’széles út, tér’. Már az ókori görögök és rómaiak korában is minden város rendelkezett egy főtérrel vagy csomóponttal (a görögöknél agóra, piactér), amely a város fontos kereskedelmi központjaként működött. A középkori Spanyolországban e szerepet a Plaza Mayor („főtér”) töltötte be, majd újkeletű kifejezésként a modern bevásárlóközpontokra kezdték el használni először az angolban, ahonnan átkerült a többi nyelvbe is. Azonos eredetű a magyar piac szó is, amely az olasz közvetítésével (piazza) került a nyelvünkbe."


"De angol nyelvterületen nem hívják az üzletházat plázának, se place-nek. Csakis Mall-nak, Shopping Centre-nek vagy Shopping Mall-nak."


Szerintem ennyiből már ki lehet indulni, a többi pedig fantázia kérdése.

2019. febr. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Nagyon sokat segítettél!:)
2019. febr. 23. 14:39
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is segítettem volna, ha veszed a fáradságot és válaszolsz a kérdésemre...
2019. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!