Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem érdekel egyáltalán az...

Nem érdekel egyáltalán az középiskola, de szeretnék bejutni valami erős egyetemre. Mit tehetnék? Többi lent!

Figyelt kérdés

10. osztályos vagyok, 17 éves. Az életemben még egyszer nem tanultam (max verset), de valahogy mégis itt vagyok. Általános suliban tanultak közül mindent elfelejtettem. Minden nap busszal járok be, már 6 éve, ami szintén nagyon unalmas, csakúgy mint az iskola. Már hála az égnek jogsizok, úgyhogy ezzel a buszos dologgal nem kellesz bajlódnom. Napi 7-8 és 9 órám van. Minden nap kb. 16:50-17:00 környékén érek haza, mert csak későn van buszom. Sokat hiányoztam mostanában.

Nem is érdekel már semmi szinte, hazajövök, beülök a gép elé és ott ülök hajnalig. Napi 2-3 órákat alszok, hétvégén 15-t, ezért mikor felkelek van már kb. délután 4, és a nap eltelik nagyon gyorsan. Mire jól érzem magam már azt veszem észre, hogy hajnali 1-2 óra van, és fekszek is le az ágyba. Teljesen fel van borulva a bioritmusom... Az iskolában az első 3 órában szinte alszok, a buszon is folyton elpillázok. A második félévben szinte csak egyeseket kaptam meg pár ötöst. Szóval az lenne a kérdésem hogy miért tanuljak? Semmi értelme, csak sok hülyeséggel tömöm az agyam. Ha a minden évvégén 2-esekkel, 3-masokkal átmegyek de attól az érettségit megirnám mondjuk 4-es, 5-ösre (amire sokat készülnék) akkor még felvesznek egyetemre, vagy ezek a bizonyitványok is sokat számitanak (mint ált. suliban)? A célomnak a debreceni vagy a miskolci főiskolát tűztem ki. Néhány tantárgyból szin ötös vagyok, de azokból azért mert azokat tudom alapbó (info szakra járok egyébként). Év elején tökre fel voltam dobva hogy ez az év lesz az én évem, de már a téliszünet után szinte semmi motiváció nincs bennem, nem is érdekel már az egész... Alig várom hogy leteljen ez a 2,5 év.



2019. febr. 27. 22:02
 1/5 A kérdező kommentje:
17/F
2019. febr. 27. 22:04
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Ez a morál egyetemen nem lesz kifizetődő.

Egyébként lehet esélyed bejutni, főleg mert a Debreceni és Miskolci egyetem nem a legtöbb pontszámos szakokat generálja. Kicsit tanulj és nem kell centizgetni. :)

2019. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: Ott is ugyan olyanok kb a ponthatárok mint például a BGE-n. Csak a Corvinuson, az ELTE-n és a BME-n magasabb és itt vége is a felsorolásnak.
2019. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ha van valami ami érdekel pl programozás, elektronika..., akkor van értelme egyetemre menni ,ha nincs akkor csak az idődet vesztegetnéd. Ha nincs motivációd a szak iránt, akkor az első évben kiesel ahogy a 20-30% szokott. Van aki bennmarad de annak ellenére hogy nem érdekli az amit tanul,de az olyan aki szeret tanulni mindegy mit.
2019. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Legyen a célod a továbbtanulás. Ha be szeretnél kerülni egy jó egyetemre akkor jó érettségit kell tenned, ehhez pedig végig kellene tanulni. Figyelj az érettségi tárgyaid átlagára ez a lényeg. Nekem a motivációm ez, de nehezen fogalmazok.

Onnan vezetsd le az egészet, hogy mi az álommelód. Én például pszichológus akarok lenni -> ehhez egy jó diploma kell -> egy jó egyetem állami szakához sok pont kell -> jó érettségi és jó évvégi átlagok kellenek -> tanulnom kell. :)

2019. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!