Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munka. Amit feketén csináltatn...

Dusykaa kérdése:

Munka. Amit feketén csináltatnak velem és még fenyegettek hogy ha ki lépek nem fizetnek ki. Nem tudom mi tevő legyek. Hova forduljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Lassan 2 hónapja dolgozom egy értékesítő telefonos cégnél. Ahol már másfél hónapja könyörgöm a bejelentésért. És mindig hitegetnek és zsarolnak ha el érek egyes átlagot és napi 5 adok el ami lehetetlen. És meg kaptam ha ki lepek nem fizetnek ki. Rajtam kívül még ezt 6 emberrel csináljak. És attól félek ha feljelentést teszek engem is meg büntettnek. Szerintetek evvel így mit tudok kezdeni? És hogyan tudnék úgy lépni hogy engem ne húzzanak meg félek ki lépni hiszen akkor nem fizetnek ki és úszik mindenem. Szerintetek?

2019. febr. 28. 10:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Milyen állás az, ahol írástudatlant is felvesznek?

Nem rabszolga vagy, miért ne léphetnél ki?

És mi lenne a feljelentés alapja? Milyen bűncselekményt követsz el? Egyébként ők kerülnének bajba.

Mit kell azon érteni, hogy úszik mindened?

Mikor lesz nagyobb anyagi és erkölcsi veszteséged? Ha egy havi fizetésedet nem kapod meg, vagy akkor ha tovább csinálod, nem fizetik utánad a nyugdíjbiztosítást, egyéb járulékokat, a majdani nyugdíjad megállapításánál kevesebb éved lesz (kisebb nyugdíj) stb.

Én nem haboznék egy percig sem.

2019. febr. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 TappancsMancs ***** válasza:
85%
Én innen mindenképpen kilépnék és minél előbb annál kisebb a veszteség és annál előbb lehet rendes munkád.
2019. febr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidőn vagy. Amikor megkapod az előző havi fizudat, azon a napon beadod a felmondásodat. Jogod van hozzá, indok nélkül is. Így csak annyi napi keresetet buksz, amennyi a fizetési napig járna a következő hónapban. Mégis csak kevesebb, mint egy teljes hónap.
2019. febr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Van munkaszerződés? Mi áll benne?
2019. febr. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha már lúd, legyen kövér!

Uszítsd rájuk a munkaügyieket!

- Akkor legalább fogod tudni, hogy miért nem fizetnek ki!


Párommal meghúzta egy ugyanilyen profilú cég, - lehet, hogy pont ez, - hogy azt mondták, be van jelentve és amikor kilépett, - mert embertelen módon tolták a nyereségi potmétert, - akkor derült ki, hogy NEM jelentették be később (egy percre) se!


Szélhámosokkal jártam úgy, hogy fizettem időtlen-idő óta havonta x összeget és y időnként kisorsolták azt, akinek a "bank" lehetővé tudta tenni, hogy lakáshoz jusson.

Amikor világosan megfogalmaztam az egyik szélhámosnak, hogy a média nyilvánosságával, - egy televizióval - fogok legközelebb visszajönni, csodával határos módon ezt követő alkalomkor "kisorsolt a gép"! - Egy milliót buktam, de megszabadultam a parazita, kikent-kifent, képmutató szélhámosoktól! (Ez egy bűnszövetkezet volt valójában.)

2019. febr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem írás tudatlan vagyok csak kb 2percbe tudtam bele szűkíteni és így írni. Közölték hogy fel jelentek akkor ők hogy itt dolgoztam és tudtam rólla. Én elejétől könyörögtem hogy jelentsenek be és még emailon is küldtem egy üzenetett és arra semmi arra kérték töröljem.
2019. febr. 28. 12:26
 7/17 A kérdező kommentje:
Már nem vagyok próba idő itt 2 hét. De szerződést sem irtam alá irataimat el kértek de azóta semmi
2019. febr. 28. 12:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Bammeg, kérdező! Ezen csak röhögni tudok. Szánalmas vagy - szánalmasan ostoba.

Nincs szerződés - mégis mit keresel te ott? Nem tűnik fel, hogy egyszerűen kihasználnak? Téged vascsővel kell tarkón vágni, hogy észrevedd, valami nincs rendben?

Komolyan ennyire ostoba vagy?!

2019. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Őszinte elismerésem azoknak, akik lepontozták az első választ!


Ez az ember végtelenül buta, nem csak a rossz helyesírása miatt.

Ezt erősíti a viszontválasza is.


Nincs is munkaviszonya, semmi. Dolgozik, s hátha kap pénzt. Ennyire telik tőle.


A piros kezet nyomogatók igazán leírhatnák, mi nem tetszik nekik.

2019. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Értem szóval hülye vagyok.😂 Vicces itt mindenki tud helyesen írni igaz? Senkit nem javít ki a teloja vagy az a baj hogy sokszor ékezet nélkül írok. Nem itt az a baj hogy bele lett ölve elég sok pénzem és azt nem tudom hogy ki szedni. És ezért nem tudok ki lépni simán. Mivel úgy indult hogy cég negyed része a nevemen lesz így nem tudtam azt hogy ez lesz a vége. De igazatok van. Itt meg mindig válaszolni kéne és nem egymást basztatni. :) de mit is vár az ember.
2019. febr. 28. 17:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!