Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MI történik ha nem veszem át...

MI történik ha nem veszem át a csomagot?

Figyelt kérdés

Egy barátomnak rendeltem ajándékba, de ő meg ma hívott hogy amit már szeretett volna azt megvette magának (ő nem tudott arról hogy ajándékba megrendeltem neki xd).


Tehát ha én nem veszem át a csomagot akkor abból nekem akadhat valami rossz? Egy ismerősöm mondta hogy ne vegyem át majd visza küldik azoknak akiktől rendeltem , nem lesz belőle semmi baj. Ez igaz?



2019. febr. 28. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

Dehogy igaz, te megrendelted, kifizetni ki kell, ha nem veszed át, akkor még a visszaküldést is fizetheted, de ettöl nem mentesüls a fizetési kötelezettség alól!

Esetleg megpróbálhatsz írni nekik, hogy lehet-e valahogy még stornózni a megrendelést, esetleg kisebb összeg ellenében.

2019. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én webáruházban dolgozom. Mikor rendelted? Hívd fel soron kívül a céget, hogy mi a helyzet. Ha még nem indult el a szállítás, akkor törlik a rendelést.

Egyébként 14 napod van a kézhezvételtől számítv arra, hogy indoklás nélkül elállj a vásárlástól. Ilyenkor az átvett csomag visszaküldése a vevőt terheli.

Ha már kifizette, akkor a termék ára visszajárt. Ha volt szállítási költség is, az nem.

Amennyiben nem veszed át a csomagot, akkor is ki kell fizetned az oda-vissza szállítást. Ha nem teszed meg, akkor elvileg perelhető vagy, de erre aligha kerül sor. Sokat nem tud tenni a cég, legfeljebb feketelistára tesznek.

2019. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Első válasza téves.
2019. febr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Első hulyeseget ir... Kuldd vissza, postat bukod csak.
2019. febr. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha webshopból vetted, 14 napon belül elállhatsz. Ha nem veszed át az elállásnak minősül, de a szállítás díját akkor is ki kell fizetned. Ha magánszemélytől, akkor hiába nem veszed át, akkor is ki kell fizetni az egészet. Akkor inkább vedd át és add el kicsit kevesebbért, akkor nem buksz rajta annyit.
2019. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

azt írta a webshop hogy amit rendeltem nincs még készleten. HA írok nekik egy emailt amiben elállok a terméktől, úgy is kell fizetnem?

Még nem történt se feladás se kiszállitás se, mert ugye irták hogy a termék még nincs készleten.

2019. febr. 28. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor írj nekik, hogy töröljék a rendelést. Akkor nem kell fizetned semmit.
2019. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Rendeben már írtam nekik .
2019. febr. 28. 12:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. febr. 28. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!