Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha az ingatlanom felvásárolták...

Ha az ingatlanom felvásárolták, viszont én maradok a bérlő, az új tulajdonosnak, van joga tudni, mennyi tartozásom van még?

Figyelt kérdés
A lényeg, hogy az új tulaj, szeretné tudni hogy közüzemiben, mennyi a tartozás, és kötelezni is szeretne, hogy egybe fizessem ki azokat... Van ilyenhez joga?

#ingatlan #jog #albérlet #bérlői jog
2019. márc. 7. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Van. Az ingatlan eladáskor per, teher és igénymentes kell hogy legyen, ha mást nem tartalmaz a szerződés.
2019. márc. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az új tulajdonos úgy vásárolta meg a Te ingatlanod, hogy nem tudta, nem volt tisztában azzal, hogy mennyi az ingatlant terhelő egyéb tartozás, úgy azt kell mondjam, hogy ő egy hatökör. Ingatlant ugyanis csak teljes per- és tehermentességgel szabad vásárolni, vagy annak tudatában vesszük meg, hogy tisztában vagyunk az ingatlan egyéb terheivel, tehát mindenképpen tudja a vevő, hogy az általa megvásárolt ingatlant mik terhelik.
2019. márc. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az ingatlant örököltem, a tartozásokkal, és árverésen vásárolta meg az új tulaj...ezért is volt a kérdésem hogy jogosúlt e arra hogy ilyenekre akarjon kötelezni...
2019. márc. 8. 05:30
 4/8 anonim ***** válasza:

Árverés az más.

Ott pont nem kell tudnia semmit az ingatlanról. Illetve az árveréssel megállapodott papírok alapján megy a közmű rendezés. Mutassa meg a papírokat. Nem te adtad el, a tartozást az eladónak kellett volna rendezni, vagy azzal együtt eladni.

Mi áll az szerződésben?

2019. márc. 8. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még szerződést nem írtunk, csak szóban volt tárgyalás, az alapján jelentette ki ezelet a dolgokat, hogy tudni akar mindent, és hogy nekem azt kötelező lenne egy összegbe rendezni
2019. márc. 8. 14:14
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha te adod el, akkor neked kell rendezni. Jól írták.
2019. márc. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem én adtam el, hanem elárverezték az ingatlant
2019. márc. 8. 16:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha az ingatlan értéke nem fedezi a tartozásokat, vagy éppen csak annyi, akkor vissza kellett volna utasítani az örökséget. Ha elfogadtad, a tartozást neked kell rendezni.
2019. márc. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!