Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sok ember...

Miért van az, hogy sok ember az oroszokra úgy gondol, mintha valami állatok lennének, vagy mutánsok?

Figyelt kérdés
A neten találkozom ilyennel nagyon gyakran és nem tudom hova tenni. Nekem vannak orosz barátaim és egyáltalán nem olyanok, mint amilyennek beállítják őket...

2019. márc. 9. 19:46
 1/7 szántóvető ***** válasza:
29%
a leghülyébb állatok a Magyarok,elég megnézni ezt a fostalicska országot.és mindegy hogy melyik területet vizsgálod,európa szégyenei vagyunk a legtöbb dologban.
2019. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Azért egy dolog bizonyos, hogy az oroszok isznak a legtöbbet alkoholt, bőven felülmúlva más európai országokat. Ez mindenféle állatságra sarkallja őket, valamint az internetes szzubkultúrában elterjedt az oroszokról készült őrült videók, pl. Keress rá youtube-on hogy "russia traffic accidents".
2019. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
Mert ott úgy isszák a töményet, mint a vizet, ezért gyakran tényleg úgy viselkednek, mint az állatok. Magyarországon ugyan ez van. De se ott, se itt nem vonatkozik az állítás minden egyes emberre, csak a nagyátlagra, de ezt nyilván te is tudod.
2019. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jó, én is láttam/hallottam durva dolgokat. Nekem igazából az a problémám, hogy sokan az egész népre kivetítik. Ráadásul leginkább a magyarokhoz tudnám hasonlítani őket, csak pálinka/bor helyett vodkát isznak...
2019. márc. 9. 20:53
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

A kollektív emlékezett csak olyan összefüggésben őrzi őket, mint ellenség.

Az 48-49-es szabadságharc leverésében komoly szerepe volt az orosznak.

A második világháború alatt az orosz (és a román) katonák kegyetlenkedtek, nőket erőszakoltak.

Talán ezért nem az orosz irodalom kiválóságai, a nagyszerű festők, színészek stb. jutnak eszemébe az orosz népről, hanem az emberi mivoltukból kivetkőzött állatok.

Minden népben van előítéletesség, ami hol erősebb, hol árnyaltabb módon jelenik meg. Nem magyar sajátosság ez.

2019. márc. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%

#2 Ez amúgy nem igaz, pár évvel ezelőtt volt egy felmérés alkoholfogyasztásról, és a magyarok többet isznak, mint az oroszok. Nem emlékszem már pontosan, de lehet akkor mi voltunk az első helyen Európában. (Arra viszont emlékszem, hogy ezen én is meglepődtem)

Egyébként igen, csak előítéletesség és sztereotípia, másrészről meg mert fetisizálva lettek. Tavaly írtak egy nagyon jó, témába vágó cikket erről:

[link]

2019. márc. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez jobb:

[link]

Úgy gondolom, ennél kevés dolog jellemzőbb az oroszokra.

2019. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!