Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan megy a nevvaltoztatás?

Hogyan megy a nevvaltoztatás?

Figyelt kérdés

Megszeretném változtatni a vezetéknevemet, viszont azt mondtak, hogy keresnem, kell egy olyan személyt akinek a vezetéknevét szeretném viselni, de igy senki nem.megy bele.. mert kozelezetseggel jar vagy mi :(

Akinek volt, vagy tudja, hogy meg kérem segitsen :)



2019. márc. 10. 12:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ugyan nem változtattam nevet, de mostanában elég sűrűn kérdeztek - itt is - rá.

Azt ugyan nem tudom, hogy ki mondta: másnak a vezeték nevét kellene felvenned, mert ez csak részben igaz.

Felveheted a nagyszüleid vezeték nevét, ha úgy alakul, illetve szeretnéd. Mivel a családod neve, nem hinném, hogy ezzel kapcsolatban nehézséget támasztanának feléd, ezzel kapcsolatban.

Talán ha más, közeli, élő rokon - nagynéni, nagybácsi - vezeték nevét vennéd fel, akkor kellene az engedélyük. DE ezt csak mint laikus mondom.

Az biztos: híres emberek nevét - Kossuth, Széchenyi, Batthyány stb - vezeték neveit nem veheted fel.

Régebben például ezért javasolták, hogy aki megszeretné változtatni a vezeték nevét, az írjon a saját választottja mellé két "tiltottat", és akkor tuti engedélyezik, ami maradt harmadiknak. Nem tudom, ez még él-e, hogy három vezeték nevet kérnek be, amiből a bizottság választ. Lehet, hogy ez már nincs így.

Mindenesetre tudnivalók itt: (ez a jelenlegi legfrissebb)

[link]


Továbbiakat pedig itt válogass - olvasd végig a linkeket.

[link]

2019. márc. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!