Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért vagyok mostanában...

Miért vagyok mostanában sokszor oknélkul szomorú?

Figyelt kérdés

13 vagyok és ez az úgymond változó korszak tudom, de ez lehez az oka annak h mostanában folyton szomorú, lehangolt vagyok? Igazából erről még senkinek sem meséltem mert féltem meg amúgy is kit érdekelne az én kis hülyeségeim, de elég sokszor hát szorongok mindenen. Nagyon tulgondolok mindent. Iskolába folyamatos hasgörcsel járok. Sokan néha észre vették h valami baj van mert mindig lehagolt vagyok es ugy is nézek ki de egyszerűen sokszor nem tudom rá az okát. Olyan üresség vagy nem is tudom. Egypár embernek már mondtam de csak azt mondták h mert tini vagyok majd kinovom. En nem is foglalkoztam komolyabban ezzel hisz másnak van sokkal nagyobb problémája is.

A barátnőm azt mondja lehet depressziós vagyok de én nem mondom /mondanám magam egyáltalán annak. A depresszió egy súlyos betegség. Hallottam két fajtajarol de mar nem nagyon emlékszem rá. Néha azt érzem h ha valakinek ezeket elmondanam csak egy elkenyesztetett libanak hinne, vagy onsajnaltatonak. Szóval ezen is mindig stresszelek most is.. A suli végett, tanulás, barátok, szülők mindenen.. Akaratomtol függetlenül. Röviden ennyi ha valaki végig olvasta köszönöm



2019. márc. 18. 21:51
 1/4 anonim válasza:

Szia.


Végig olvastam ezt amit írtál. Kicsit megsajnáltalak, de próbálok neked segíteni. Nem tudom mi a konkrét problémád, de akkor nézzük, hátha segíthetek. Először is ne akarj senkinek megfelelni, légy önmagad (sablon duma, de sokaknak ez nehezére esik sajnos). A másik az, hogy a szülők is hibásak ezügyben, ha nagy az elvárásuk veled szemben, valamilyen szinten jót akarnak neked biztos, de sokszor azt hisszük, hogy a felnőtt az igazán érett személyiseég, de ez nagyon nincs így, nagyon sok felnőtt egyszerűen és bután gondolkozik. Nem engedik érvényesülni a gyereküket és emiatt a gyerekben is szorongás alakulhat ki. Jobban ki tudnám fejteni a véleményemet, ha konkrétan leírod mi a probléma (pl. csúfolnak, szülők elvárásai stb....) Nyugodtnak kell, hogy legyél és tarts ki a véleményed mellett. Nem nagyon tudok mit írni neked, ezért kérlek, hogy írd le jobban mi az ami bánt, szép napot és ne szorongj a suliban, mert a tanárok is sokszor szemétkednek. :)

2019. márc. 19. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Serdülőkorban létezik ilyen hormoningadozás.

Utána majd rendbejön.

Ezen tudatosan is javíthatsz.

2019. márc. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hinnem h a szüleim lennének a hibásak de nem tudom. Igazából ha lássák h valami baj van csak azt mondom h semmi vagy h csak fáradt vagyok és ennyi az egész. Konkrét oka annka h szomorú vagyok nincs v h mondjam. De valahogy akaratomtol függetlenül mindig találok ra valami okot. Mostanában nem is kell szomorú vagyok magamtól nem tom miert. A megfelelési kényszer az meg mindehol itt van. Sajnos. Tudom h magamnak kell csak megfelelenm de ez ag h még magamnak sem felelek meg akk hogy? Utalom magam. Néha nehézséget jelent csak atsetalni a suli folyosón. Ja meg h mondjam. Nem szeretek emberek között lenni. Rosszul vagyok vagy görcsöl a hasam meg ilyenek ha emberek közé kell mennem. Es ott is mindig szorongok.. Pedig olyan szar nem akarom.. Olyan jo látni a barátaimat h mindig járnak ki az uj barátaikkal stb meg milyen jol elvannak elvegyulnek a tömegben.. Nekem mindig is ez nehéz volt kiskoromtol kezdve. Nem szerettem barátkozni, pedig nagyon akartam. És most is de nem megy..
2019. márc. 19. 22:51
 4/4 A kérdező kommentje:
Szorongok a múlton, szorongok a jövőn.. Olyan üres minden. Vagyis bennem. De ez által üres minden körülöttem is. Nem tudom olyan fura. De biztos csak a serdülő kor masd át megy rajtam..
2019. márc. 19. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!