Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogom van lelakni a lakbért?...

Jogom van lelakni a lakbért? Mit tehetek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Határozatlan idejű szerződést rendes időben felmondtam május 31-el.A tulaj követeli az áprilisi és a májusi lakbért rajtam, és azzal fenyeget, hogy ha két napon belül nem fizetek neki, lecserélteti a zárat és nem tudok majd bemenni a lakásba, a cuccaimat pedig visszatartja.A kauciót teljesen biztos, hogy nem fogja visszaadni nekem.A helyzetet nehezíti, hogy az ablakom kívülről berepedt pedig semmit sem tettem vele.Még azt is el tudom képzelni, hogy ő csinált vele valamit.De erről ő még nem tud. Azt tervezem, hogy le fogom tagadni, hogy én erről tudtam is bármit.
2019. ápr. 5. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Fenyegesd vissza a Nav szereti az ilyet

Eltitkolt jövedelem stb.

2019. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem te nem a lakbért akarod lelakni, hanem a kauciót. Ahhoz nincsen jogod, mert az nem az ottlakást törleszti, hanem biztosíték a lakásban esetlegesen általad okozott károk fedezésére a tulaj számára.

Ellenben ha olyan a viszony, hogy várható hogy nem adja majd vissza indokolatlanul, akkor lehet hogy ez a legrövidebb út ahhoz, h ne legyél átverve - csak ez egyáltalán nem törvényes megoldás.


A lakbér meg eleve az ottlakásnak a bére, azért fizeted.

2019. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha május 31-es határidővel mondasz fel, akkor az áprilist és a májust még le KELL laknod, és ki KELL fizetned.

Nem is értem a kérdést. Szerinted mit jelent az, hogy május 31-el mondasz fel?

2019. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kauciot szeretnem lelakni, igen.Rosszul irtam.Azért május 31el mondok fel mert a törvényben ez szerepel mint felmondasi ido.
2019. ápr. 5. 16:36
 5/7 anonim ***** válasza:

Ki kell fizetned az április, május havi lakbért, mivel akkor még ott laksz.

Normálisan kéne neked is hozzá állni. Ő semmit nem tett ellened, de te már most szivatod.

2019. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hidd el tett sajnos, csak azt most itt nem kezdtem el reszletezni.Pl egyik nap arra ertem haza hogy ikapcsoltak az aramot mert nem fizette a szamlat.Termeszetesen a hutoben mindenem megromlott es nem teritette meg azt sem.Azzal vadolt hogy nem fizettem be az elozo havi lakbert, amikor pedig elkuldtem neki a bizonylatot azt is letagadta.Es ez csak ket dolog a sok kozul februar ota.
2019. ápr. 5. 17:05
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerződésben mi szerepel?
2019. ápr. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!