Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a propeller és...

Mi a különbség a propeller és a rotor között?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam kapott egy helikoptert és nagy vitat kavart, hogy a tetején levő forgó elemet hogy hívják: propeller vagy rotor és persze jött a kérdés: “anya mi a különbség a kettő között?”. Próbáltam a neten utánanézni de már a repülés aerodinamikajanal elakadtam. Tudna valaki segíteni és egyszerűen elmondani?

2019. ápr. 7. 00:08
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
A helikopteren rotor van, a repülőn meg propeller.
2019. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ami felhajtóerőt képez az a rotor ami meg meghajtásra szolgál az a propeller.
2019. ápr. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én meg nem értek hozzá, de szerintem használjátok rá nyugodtan mind a kettőt!:) Mint pl villanykörte-égő-izzó; gyalogátkelő-zebra; stb:) Mondjuk az első nem tutkó jó,de szerintem jó:)
2019. ápr. 7. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Jó kérdés. Én úgy tudom, hogy a "rotor" latin eredetű szó annyit jelent "forgó", azaz a motor ("mozgató") forgató része. A "propeller" az "légtoló", avagy légcsavar, ami a repülőkön van.


A hellikopernél a teljes forgó részt rotornak is hívják, de valójában a rotornak maga a forgató része a rotor. A rotor lapájait hívják még késeknek is, ami az angol meg "blade"-ből jött tükör fordításban, de magyarul azokat lapátnak hívják. Ez felel meg a légcsavarnak.


[link]


A hellikopter rotornak teljesen más terhelést kell kibirnia. Úgymond az tartja a helikopter teljes súlyát. Így a lapátjai is sokkal rugalmasabbak, hogy a változó terhelést bírják. A properllernek nincs ilyen feladata, az csak levegőt olja odébb, nem kell súlyokat tartania.


A propellert sokszor úgy ábrázolják, mintha egy anyagból lenne és statikus lenne, pedig nem mindig az. A repülőgép motorja állandó sebessgéggel pörög, és a lapátok dőlésszögével tudják szabályozni, hogy mekkora légtömeget hajtsanak hátra, a repülő teste felé. Ugyan ez a szög állítás fontos a hellikopterek rotor lapátjainál is.

2019. ápr. 7. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
67%
A neme. Ez olyan mint, hogy turbó például férfi, de a turbina már nő.
2019. ápr. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen koszonom!!!!!!!!
2019. ápr. 7. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!