Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahelyemen elmehetek...

Munkahelyemen elmehetek táppénzre próbaidő alatt?

Figyelt kérdés
28/ F vagyok és jelenleg egy olyan helyen dolgozok betanított munkásként ahova az embert 8 általánossal felveszik. Egyébként nekem történész diplomám van, amivel már több helyen is dolgoztam... most éppen ez jutott. A kollégáim többsége nagyon buta és úgy érzem kikészítenek ha nem változik meg valami. Folyamatosan beszólogatnak nekem, munkahelyi pszichoterror áldozata lettem! Ja de az egyik kollégám szerint nem is gaz, vagyis ha megkérdezném tőlük akkor letagadnák az egészet! Vagyis nem létező hangokat hallok biztos. Másfél hónapja vagyok ezen a helyen és tiszta idegbeteg vagyok már. Ha most pszichiátriára mennék pár hónapra kapnék táppénzt vagy sem? Esetleg kirughatnak, amíg ott vagyok? Mik a jogaim ilyen esetben?

2019. ápr. 17. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Üdv a NAGYbetus eletben
2019. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Normális válaszra számítottam volna kedves első :)
2019. ápr. 17. 20:08
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Amennyiben a munkaadód nem ellenzi, akkor minden további nélkül. Én pl. megkaptam, ha a próbaidő alatt megyek táppénzbe, vissza se jöjjek. Mégis volt olyan, aki megtette később, és nem történt semmi.

Én is dolgoztam olyan helyen, ahol "droid" munkát kellett végezni - alacsonyabb végzettségűek között, mint én, és ezt nem pejoratíve mondom -, nem bírtam ki ott két napnál tovább. A főnök (is) kibírhatatlan volt, pedig nekem aztán van türelmem.

Ha pszichoterror ér, azaz mobbingolnak, mérlegeld, hogy továbbiakban megéri-e neked ott dolgozni. Ugyanis ha valakit kiszúrnak maguk között, akik "gyengébbek", azt a végtelenségig szekálják, csakhogy nekik elviselhetőbb legyen. Az oké, hogy elmész betegállományba, de ettől változni fognak ott a dolgok?

2019. ápr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!