Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tudok csinálni ha egyik...

Mit tudok csinálni ha egyik munkahelyemen felmondási idő alatt vagyok (nem adnak ki szabadságot) másik munkahelyemen viszont ugye még próbaidő alatt vagyok tehát szintén nem adnak szabadságot, de egy nap ütközik a munkaidő?

Figyelt kérdés
Ha a régi munkahelyemre nem megyek be akkor annak mi a következménye?
2017. márc. 28. 07:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Betegszabi
2017. márc. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kulturalt megoldas: amikor jelentkezel az uj helyre mar az interjun kozlod, hogy ennyi a jelenlegi helyeden a felmondasi ido, igy ha felvesznek ennyit kell varni rad...es maris elkerulted a kinos szitut.
2017. márc. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most pont betegszabin vagyok, de indokkal, és az új munkahelyemen már elkezdtem dolgozni :/
2017. márc. 28. 08:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az erdekes, nalunk kilepeskor adjak csak ki a papirjaidat, viszont ha nalunk kezd valaki neki meg elso nap el is kerik. Erted :) Hogy tudsz szimultan ket helyen dolgozni? Raadasul ha tappenzt berszamfejtenek Neked egyik helyen, masikon viszont fizut kapsz, az akkora tappenzcsalas mint allat....
2017. márc. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hogy tudsz szimultan ket helyen dolgozni?

Ezt semmi nem zárja ki, többes jogviszonynak hívják, és ismeri mind a munka törvénykönyve, mind a társadalombiztosítási törvény is.


Raadasul ha tappenzt berszamfejtenek Neked egyik helyen, masikon viszont fizut kapsz, az akkora tappenzcsalas mint allat...."


Ez sem feltétlenül biztos, hiszen munkaköre válogatja.

Ha az egyik helyen 25 kilós anyagot kell napi szinten megmozgatni, és éppen lumbágóm van, akkor ott nem tudom ellátni a munkám (tehát betegállomány), míg a másik helyen éjszakai portás vagyok, akinek annyi a dolga, hogy néha kinéz az ablakon TV-nézés közben, azt el tudom látni, stb.

2017. márc. 30. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
5-os, azert az lejott, hogy a kerdezo "feketen" akarja?
2017. márc. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"5-os, azert az lejott, hogy a kerdezo "feketen" akarja?"


Nem jött le...

2017. márc. 31. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Betegszabin vagy, közben meg a másik helyen dolgozol? Ez kimeríti a táppénzcsalás fogalmát.
dec. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Betegszabin vagy, közben meg a másik helyen dolgozol? Ez kimeríti a táppénzcsalás fogalmát."


Miért merítené ki minden esetben?


Mondjuk van két helyen is munkaviszonyom. Eltörtem a lábfejem. Az egyik helyen irodában kell ülnöm, és püfölnöm a billentyűt, ez a feladatom. A lábfejem törése miatt ezt a munkát el tudom látni, tehát bejárok dolgozni.

A másik munkahelyemen varrógéppel zsebkendőket szegek be. Oda kell a lábam, hogy nyomjam a varrógép pedálját. Itt már nem tudom ellátni a munkám.


Első helyen munkabért kapok, másik helyen betegszabadságra járó bért/vagy táppénzt ugyanarra az időszakra.


Teljesen szabályos, törvényes.

dec. 31. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!