Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelöletlen Artex utánveret....

Jelöletlen Artex utánveret. Honnan tudni, hogy nem UNC forgalmi pénz?

Figyelt kérdés
Az 1945 utáni magyar forgalmi pénzek utánvereténél nem értem ezt a kifejezést. Illetve érteni értem, csak tudni szeretném, honnan biztosak abban, hogy nem jó állapotú tényleges forgalmi pénz.
2019. ápr. 19. 13:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból. Más a darab fénye, jellege. Ahogy ránézel már látod hogy egy UNC tartású, de sima forgalmi veretről vagy UV-ról van szó.

Mondjuk egy utánvert 100 koronásnál más az arany színe, más a peremirat betűinek vastagsága, mélysége, az egész darab fénye... Egyébként sok Artex uv. eleve PP ami eredeti forgalmi verhetnél eleve szóba sem jöhet, egy PP-t végképp nem kunszt felismerni.

Én inkább azt nem értem hogy mit szeretnek benne az emberek, Artex ide vagy oda ezek sima másolatok, az én szememben egy szép tartású eredeti sokkal többet ér. És ennek ellenére sokszor látni hogy az Artex változat drágább. Fel nem foghatom hogy miért.

2019. ápr. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!