Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyi igazolványommal...

Személyi igazolványommal visszaélhetnek?

Figyelt kérdés

Muszáj volt elküldenem külföldre e-mailben a személyimet egy magamról és a személyi első oldaláról készített szelfi formájában.

Ha ez rossz kezekbe kerül, visszaélhetnek az adataimmal, lehet bajom belőle?


2019. ápr. 23. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Nem valószínű.
2019. ápr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, kinek és miért volt szüksége ezekre az adataidra. Ha a testvérednek, szülődnek, házastársadnak, gyermekednek küldted el, úgy talán rendben van.


Hivatalos célból egyébként ilyen adatokat nem szoktak e-mailben kérni, és nem is továbbítunk, mert bizony illetéktelen kezekbe kerülve vissza lehet élni vele.

2019. ápr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vissza!


Pl. ez alkalmas arra, hogy csináljanak egy ellenőrzött Fosbúk profilt, amivel Abdhull, megélhetési ISIS robbantó megszervez egy merényletet.


SOHA nem küldünk képet az iratainkról vagy magunkról a neten!

2019. ápr. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Muszáj volt "

Elárulod a kényszerítő okot?

Annak ismeretében könnyebb és valósághűbb lehetne a válasz.

2019. ápr. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 2*Sü ***** válasza:
100%

Különösebben nem lehet visszaélni vele, hacsak azt nem tartod visszaélésnek, hogy a nevedet társítják az állampolgárságoddal meg a születési adataiddal.


#3 által feltételezett Abdullnak nincs szüksége a te személyid másolatára, mert a másolat – akár fénykép, akár szkennelt kép – nem alkalmas az okmány hitelességének igazolására, nincsenek meg a megfelelő másolásvédelmi elemek (hologram, stb…), Abdhullnak nincs szüksége egy tényleges igazolványra, mert olyan minőségben, mint egy fénykép, olyan minőségben simán összeüt egyet PhotoShoppal. Vagy keres a neten egyet – egy csomóan posztolnak képet elvesztett személyi igazolványokról. Igaz mikor a Facebook megpróbál meggyőződni arról, hogy ki kicsoda, jobb híján elfogadja a személyiről készített képet.


Nota bene van pár oldal, ami személyi igazolvány másolatot kér. De ott is – mivel azok különösebb bizonyító erővel nem bírnak – általában kérnek hozzá valami extrát. Mondjuk hogy úgy készíts egy szelfit, hogy kezedben a személyid, meg egy papír, amin rajta van a mai dátum, meg mondjuk valamilyen kulcsszó, így igazolandó, hogy nem egy valahonnan megszerzett igazolványképpel játszol. (De még ezt is át lehet verni nyilván, csak ott már azért kell annyi IQ, hogy a problémás, visszaéléses esetek nagy százalékát ki lehet szűrni.)


De ahol valóban tétje van a dolognak, ott személyesen fogják kérni a személyi igazolványodat, meggyőződve róla, hogy az tartalmazza a másolásvédelmi elemeket. Máshol meg soha nem lehet benne senki biztos, hogy az a másolat, amit kapott, az valódi-e.

2019. ápr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

édesapám kórházban van Ázsiában, nagyon rossz állapotban, és nem adnak ki adatokat telefonon, mivel nem tudnak azonosítani (érthető), így küldtem egy szelfit magamról a kezemben tartott személyivel, meg egy hivatalos, hamisíthatatlan e-mail címről, hogy valóban én vagyok és kértem, hogy válaszoljanak. nem tudom mekkora hülyeség volt, de nincs más módom.

2019. ápr. 23. 14:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Uhhh, van azóta valami fejlemény?
2019. ápr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Sajnos azt is el tudom képzelni, hogy nem valós a hír..:(

2019. ápr. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat.

én is azt reméltem, hogy nem igaz - az e-mailre ugyan nem válaszoltak, de sikerült megtalálnom, sajnos épp életmentő műtét után van, a többit meglátjuk.

2019. máj. 7. 15:28
 10/11 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy leírtad! Remélem meggyógyul, bár ez azért jobb hír, mintha fogságban tartanák valahol, váltságdíjat követelve a szabadságáért. :)
2019. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!