Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megbízhatóak? Kamu? Visszaélhe...

Megbízhatóak? Kamu? Visszaélhetnek az adatokkal amiket megadtam?

Figyelt kérdés
Tegnap leszólított az utcán egy lány, aki elmondása szerint egy ügynökségnek dolgozik aki statisztákat keres. Elmondta az ügynökség nevét, és egész hihető sztorit adott le. Volt már többször is hasonló, de mindíg elküldtem őket, most viszont arra jutottam hogy megpróbálom a dolgot. A nevemet, telefonszámomat, egyik szülőm nevét és telefonszámát kérték.

2019. jan. 31. 17:28
 1/6 anonim válasza:
41%
Már velem is volt ilyen, nemtudom hogy megbízhatóak-e, de szerintem, aki hozzám odajött, az tuti kamu volt
2019. jan. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
engem is egyszer leszólított, csinált is képet rólam, majd hívott következő héten mert pont filmet forgattak a városban és kellett még statiszta 2 napra
2019. jan. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja és nem csaj vagyok, őket biztos több kamus szólítja le, akkor voltak 23-24 éves
2019. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ha munkát ajánlanak, akkor lehet, hogy nem kamu. akkor kezdj el gyanakodni, amikor:

1. pénzt kérnek regisztráció, fotózás, tanfolyam, bármilyen címen

2. amikor szívességet kérnek, hogy lehetőségekhez juss

3. lehetőleg ne menj egyeztetett időpontokra szülői kíséret nélkül, ne maradj idegen férifakkal kettesben

4. ne írj alá semmilyen szerződést elolvasás nélkül!

5. ha olyan kitétel van a szerződésben, hogy téged terhelnek az ő költségeik, ha menet közben kiszállnál, akkor inkább bele se kezdj!

2019. febr. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Elémtoltak tegnap egy aláírással fénymásolt szerződést. Regisztrációs díj, konkrét igéret zéró. Na, majd ha akarnak megtalálnak, ajánlanak valamit, és elfogadom/nemfogadom.

Soha ne írj alá fénymásolt szart, es persze ne fizess a semmire.

2022. jan. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerződés aláírása helyett a legjobb válasz, hogy “Át kell gondolnom aláírás előtt a részleteket, ehhez elviszem/lefotózom és megmutatom ügyvédnek/managernek/apukámnak/stb.”


Ha nem akarják hagyni, hogy más is megnézze, akkor semmiképp nem akarod aláírni.

2022. jan. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!