Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » NÉMET origo B2 nyelvvizsgáról...

NÉMET origo B2 nyelvvizsgáról vélemények? Emellett tudnátok linkelni könyveket, helyeket, hogy ti honnan/miből készültetek?

Figyelt kérdés

2019. máj. 10. 19:34
 1/1 anonim válasza:

2018 októberében nyelvizsgáztam németből (Origo). Szerintem az utóbbi években sokat könnyítettek az Origón. Én annó 2012-ben angolból is origóztam és az necesebben lett meg, pedig angolból szerintem többet tudtam. Sokak szerint ez most a legkönnyebb nyelvvizsga, de ez nyilván egyénfüggő is. Szóban van kötetlen beszélgetés 2 témáról, van egy képleírás és egy szituácó, meg ugye a magnó. Ha jól tudom a magnónál nincs pontlevonás a rossz válaszért, ezért, ha valamit nem hallasz is érdemes egy logikusnak tűnnő választ beírni, vagy akár több mindent is beírhatsz. De ebbe nem vagyok 100%ig biztos. Írásbeliben van egy szövegértés, németről magyarra fordítás, lyukas szöveg,komment írás és egy baráti levél.

Szerintem írásbelire érdemes megvenni a lexika kiadó féle Nagy Origo könyvet és a az akadémia kiadó féle Origó nyelvvizsga könyvet. Ha nem akarod mind a kettőt megvenni, akkor az akadémiaisat érdemesebb, mert azt vizsgakészítők állítják elő elvileg. Ugyanakkor a nagy Origóba van magnó is. Viszont fontos, hogy nemrég újult meg az Origó, ezért csak újabb kiadásokat érdemes megvenni. A leveleket érdemes nagyon átfutni, mert én pl. hasonló levelet kaptam a vizsgán, mint ami az egyik könyvben volt. Szóbelire szerintem teljesen mindegy, hogy melyik szóbeli felkészítő könyvből készülsz. Meg azért a nyelvtant is nagyon érdemes tudni, én pl. akkor kezdtem el a könyveket töltögetni, mikor átrágtam magam a nyelvtanon.

2019. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!