Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy miért van...

Az érdekelne, hogy miért van az, hogy amíg a roma nyelvben a hímnemű ember szónak, ami o manush a többes száma le manusha addig a nagybácsi o nano szónak a többes száma le nanura?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy az -ura többes szám csak hímnemű főneveknél van,de egyenlőre sajnos nem tudom hogy hol dől el pontosan mikor és mitől dől el a többes számú végződés,talán a szó végi hangtól?

2019. máj. 13. 13:40
 1/2 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Egyébként engem nagyon érdekelne a válasz a kérdésemre,ke me zhanav romanes,ba me chi zhanav mishto grammatikenge kriszten.

2019. máj. 15. 17:30
 2/2 A kérdező kommentje:
Másfél-két nappal arra a kérdésemre,hogy mitől függ melyik hímnemű szónak a többes száma ura odaírtam,hogy nemrégen megtudtam egy kedves roma anyanyelvű ismerősömtől,hogy ura végződést kap minden olyan hímnemű szó,amelyet a roma nyelv beszélői más nyelvekből vettek át,ha esetleg érdekel ez még valakit rajtam kívül ;-) :-).
2019. szept. 16. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!