Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a pontos folyamata a...

Mi a pontos folyamata a névváltoztatásnak? Mit kell tennem miután a hivatal elfogadta a kérelmet?

Figyelt kérdés

Sajnos a középiskola nem tanít ilyesmi jogi dolgokra, és tanácstalan vagyok kicsit. Lehet hogy teljesen alapvetö dolgokat is állítok, kérdezek, de sajnos nem vagyok ezekkel tisztában.


Annyit tudok, hogy sikeres névváltoztatás után kapok egy teljesen új anyakönyvi kivonatot, amin az új nevem van, illetve egy okiratot hogy arról lettem ez. Gondolom az új anyakönyvi kivonattal mehetek majd az új iratokat elkészíteni. A régi nevemmel soha többet nem fogok találkozni, semmilyen formában? A nyilvántartásban is az új nevem lesz? Személyi azonosítóm alapján vissza lehet keresni hogy mi volt az eredeti nevem (és ez számít valamit?) Minden egyes iratot (TAJ-kártya, adóigazolvány, MÁK-kártya stb.) újra meg kell csináltassak egyenként, és ezeknek változik az azonosítószámuk (pl. a TAJ számom)?


Alapvetöen sem tetszik a nevem, és új életet szeretnék kezdeni máshol, új emberek között, így szeretném megváltoztatni a nevem. Indokom megvan hozzá.

19/F



2019. máj. 23. 01:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Többször kérdeztek hasonlóról már itt, úgyhogy belinkelem az akkori kutatásaim linkjeit:


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..


Sok szerencsét! :)

2019. máj. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2019. máj. 23. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!