Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha valakit minden ok nélkül...

Ha valakit minden ok nélkül lefújok paprika sprayvel annak lenne e jogi következménye?

Figyelt kérdés

Egy illető tartozik lényegében nem sokkal.. 20 eurót kért kölcsön de viselkedése felháborít ahogy rákérdeztem mikor szándékozik vissza adni vissza se írt.

Igazából csak megakarom leckéztetni nem akarom bántani de tanúija meg hogy ilyet nem lehet csinálni ... Nem gondoltam volna hogy ennyit ér az illető inkább ez esett rosszul..

Vagy milyen módom tudnám megleckéztetni ?

Bármi érdekel kárt nem akarok benne okozni de maradandó emléket igen ..



2019. máj. 26. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy lenne hiszen rátámadtál. Könnyű testi sértésért felelhetsz, ha/mert 8 napon belül gyógyul. Két évig terjedővel büntetik, jellemzően felfüggesztve.
2019. máj. 26. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megleckéztetés az jogellenes. Semmi elfogatható okot nem tudsz felhozni, ami indokolná a támadást.

Nem fenyegeti az életedet, testi épségedet, értékeidet.

2019. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én Bécsben élek, volt többször is, hogy rám akartak támadni, valószinü csak megijeszteni. De én beszereztem a sprét, viszont utána olvastam, és ha élesben rám támadnának, lefújnám, ott kéne maradjak vele, elsősegélyt nyújtani, mentőt hívni, és viselnem kéne a jogi következményt. Még, ha ő is akart megverni, mondjuk. Ezek szerint hagynom kéne, hogy azt csináljon velem, amit akar. És ez nem egy 20 eurós tartozás, ami szintén pofátlan.
2019. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor valami kevésbé direkt módszert kell választanom.

Ami jogos keretek közt is elfogadható vagy kiprovokálni a támadást úgy h mellettem van egy tanú vagy hasonló.

Egyszerűbb lenne hagyni de félek h nem tehetem sokszor fel is idegesített az illető már nem tudom magamba folyatni.S kihívásnak is tekintem a dolgot de valami kifinomult módszerre van szükség.De egy ráijesztés is elég lenne ....

2019. máj. 26. 12:56
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy érzem csak egy jogos kompenzációt szeretnék de nem könnyű ezt kivitelezni. S inkább a viselkedés ami rosszul esett de az nagyon h az ember segíteni akkar de visszaélnek vele aljas módon.A paprika sprayre azért gondoltam mert fizikai károsodást nem okoz de még is erős ingert okoz ..

2019. máj. 26. 13:01
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerint jogos védelem nem állapítható meg akkor, ha a támadást kiprovokálták.
2019. máj. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"viszont utána olvastam, és ha élesben rám támadnának, lefújnám, ott kéne maradjak vele, elsősegélyt nyújtani, mentőt hívni, és viselnem kéne a jogi következményt. Még, ha ő is akart megverni, mondjuk. Ezek szerint hagynom kéne, hogy azt csináljon velem, amit akar."

Jó lenne tudni, hol olvastál utána, mert a Dörmögő Dömötör nem mérvadó. Amit írsz, az így, ebben a formában baromság.


"Ami jogos keretek közt is elfogadható vagy kiprovokálni a támadást"

Kiprovokálni sem jogszerű.

A paprikaspray önvédelemre való, nem pénzbehajtásra, vagy gyerekes bosszúra.


Meg van a legális módszer a tartozás behajtására, hiszen nyilván írtatok róla papírt. Ja, nem.

2019. máj. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam ilyen gerinctelen valaki utólag könnyű okoskodni az megy mindenkinek szerintem. De mindegy is majd kitalálok valamit s csak a leki sérelmet akkarom viszonozni mert megérdemli .... De legalább tudom hogy mennyit ér az illető de mindegy is .. De ha lefújom h bizonyítja ha nincs nyoma ...
2019. máj. 26. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!