Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A lent következő feltételekkel...

A lent következő feltételekkel ti vállalnátok takarítói munkát?

Figyelt kérdés

Valójában a barátnőmről lenne szó. Húsz éve ismerem, olyan, mintha a testvérem lenne, ezért aggódom érte. Nagyon okos, olvasott nő, általánostól érettségiig egy osztályba jártunk, végig évfolyamelső volt, engem és szinte az egész akkori baráti társaságunkat ő készített fel a vizsgákra, amit persze szintén nagyon magas pontszámmal végzett. Suli után úgy alakult, hogy nem tanult tovább és pultosként helyezkedett el, majd egy-két évre rá, takarítónőként egy nagyvállalatnál. Ennek már hét éve. Váltani nem szeretne, mert a munkájahoz képest elég magas a fizetése és nagyon sok juttatást kap, ráadásul nem járnak a nyakára- ezek az ő érvei. Az enyémek: akármilyen esze is van, csak két tétel van az önéletrajzában: pultos és takarító. Ő nem mutatja, de tudom, hogy bosszantja, hogy a kollégái sokszor lekezelően bánnak vele (néha elszólja magát), és a társadalmi respektje se túl nagy a munkájának: pár hónapja össze akartam hozni a kollégámmal, akivel sok közös vonásuk van, de a pasas kihátrált, miután a kérdésére elmondtam mivel foglalkozik. A dologhoz hozzátartozik még, hogy a barátnőm a szüleivel él (nem élősködőként, mielőtt bárki megszólná), de nagyon jó velük a viszonya és az anyukája gyógyszereit a munkahelye általi juttatásokból tudja finanszírozni.

Kábé ennyi, köszi, ha végigolvastátok. Ti mit tanácsolnátok a helyemben? Elhiszem, hogy fél váltani, de lassan már nem lesz hová, és félek, hogy barátot se nagyon fog találni- már egy igazán művelt és okos srácot, amilyen valójában ő is.


2019. máj. 29. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha tetszik neki, és elég a lóvé, akkor mit ugráljon?

Főleg - ha jól értem - úgy, hogy csak érettségije van.

2019. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy érettségivel igen. Úgy jön le nincs semmilyen végzettsége, anélkül meg nem tud hova váltani. Van egy fix, jól fizető munkahelye ha otthagyja mehet szalagmellé, mekibe, vagy pultozni.

Hülye lenne otthagyni úgy, hogy szinte csak rosszabbak lehetnek a körülményei.

2019. máj. 30. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!