Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ilyen feltételekkel vállalnáto...

Ilyen feltételekkel vállalnátok babát?

Figyelt kérdés

Nő 21, egyetemista,még a fele(min 2 év) hátra van, férfi 22,dolgozik jól keres, 160 000 nettó kb + juttatások,szülők segítenek.

Van saját lakás,két szobás,nappali,háló, 54 négyzetméter kb,panel.

Csak elvi síkon kérdezem,ti hasonló helyzetben vállalnátok-e egy gyereket?


2009. ápr. 9. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha útban lenne megtartanám!

Ha nem,inkább befejezném az egyetemet és igyekeznék élni még egy kicsit!

2009. ápr. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
minden szo nélkül,nem gondolkodnék
2009. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Mi sokkal sz...bb helyzetbe voltunk + 1 szobás lakásunk volt. De jött a baba és bevállaltuk! Nem terveztük a gyereket! Mostanra megváltozott az anyagi helyzetünk pozitív irányba és nagyon örülünk hogy család lettünk!
2009. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Adri baba ***** válasza:
83%

Én ennél rosszabb helyzetbe vállaltam babát!!


30hetes kismama

2009. ápr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Még annyit pontosítok:nem fogant még meg,abortusz amúgy sem jöhetne nálam szóba sose.De pl direkt beindítanátok-e a babaprojektet?

Olyasmi válaszokra gondolok tehát,mint az elsőé,hogy hogy döntenétek,ha már megfogant és ha még nem,csak már nagyon szeretnétek babát.

2009. ápr. 9. 14:10
 6/15 anonim ***** válasza:
67%

Én simán bevállalnám.Ha úgy érzitek,hogy it az ideje és szeretnétek babót, szerintem hajrá.

Én 21 vagyok,Májusban töltöm a 22-őt.És van egy 7,5hós babám.A kis tesón dolgozunk, és Szeptemberben kezdem a fősulit,ha minden jól megy.Mondjuk mi a nyáron leszünk 4 éve házasok.Én pl nem érzem úgy hogy nem éltem volna eleget.Igaz hogy korán mentem férjhez,de mondjuk, én korán érő tipus vagyok.Én inkább az a típus vagyok hogy nem szeretnék 40-50évesen egy tinive harcolni.Így talán jobban megértem majd a gyerek problémáit,hisz egy részem még mindig gyerek! :D Ne értse félre senki!Én tisztelem azokat akik 40 körül vállalnak gyereket.Egyik barátnőm 36 évesen most szült először.Mindenkinek máskor jön el az életében ez az érzés.Szerintem a ti helyzetetek nagyon jó induló.

2009. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
Hát ha nálad amúgy se jöhetne szóba az abortusz akkor igazából nem kérdés.De monsjuk ha becsuszott, és még nem terveztétek,akkor én minden képpen meg beszélném a partneremmel.Ha szeretném a babát valszeg úgyis megtartanám, de semmiképpen se kényszeríteném a párom egy olyan helyzetbe amire ő még nincs készen.
2009. ápr. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Oh azzal nincsen gond,hogy nem éltem eleget.Éltem én már annyit,hogy másik kettőnek is elég lenne:)

Kedves utolsó válaszoló,hogyan fogod a fősulit csinálni két pici mellett?Érdekel, hogy tervezed.Levelezőn vagy estin?Hogy lesz időd tanulni?


Ja és még annyit,hogy le a kalappal azok előtt,akik ennél rosszabb helyzetben is vállalnak babát.Komolyan mondom,ebben az országban vagy ezen a világon már alig lennének kisgyerekek,ha mindenki várná a tökéletes anyagi biztonságot.Minden tiszteletem a tiétek,hogy nem hagyjátok,hogy a csúnya anyagiak megfosszanak a legnagyobb csodától!

2009. ápr. 9. 14:22
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én 23 éves egyetemista vagyok, most fogok államvizsgázni, párom idősebb, anyagi helyzetünk elég jó, de én nem akartam eddíg bevállalni!Nyelvizsga, diplomamunka, szakdolgozás, államvizsga, sima vizsga ez sok stresszel jár még ha nem vagy az az ideges típus és nagyon sok munka és odafigyelés kell!Egy babával mindez 5x ilyen nehéz!Szerintem még nem vagytok lekésve semmiről és szerintem a párod túl fiatal még ehhez!Szerintem még éljetek egy kicsit, utazzatok, hogy pár év múlva ne érezzétek azt, h sok mindenről lemaradtatok!Én nagyon örülök, h vártam mostanáig és így most még nagyobb lelkesedéssel vágunk bele a baba projektbe!
2009. ápr. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
63%

Utólsó:

Levelezőre adtam be a jelentkezésem.És a délutáni, meg a délelötti alvások alatt tervezem tanulni.No meg este.A középsuliban is sokszor tanultam este.Nem lesz új dolog! :D És mondjuk édesanyám már felajánlotta hogy bármikor jön majd segíteni vigyázni a picire, vagy picikre.A párom is támogat az elhatározásomba.Anyosom is tud majd segíteni, mert 2 percre lakik tőlünk,és ő is szivesen vigyáz a manóra.Biztos nem lesz egyszerű,de bízok magamban.

Meg elöttem van egy jó példa.Édesanyám is két gyerek mellett tanulut.Sőt ő akkor végezte a Mérlegképest amikor mi már ovisok, kis iskolások voltunk, és ő dolgozott.

Minden részletet sajnos én se tudok.Hogy pontosan hogyan is fognak működni a dolgok,de bízok benne hogy mindent megoldok.

2009. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!