Motor vezérlés?

Figyelt kérdés

még lenne itt 2 kérdés ami nem tiszta nekem teljesen. segítsetek nekem légyszi


servo drivenál vannak a paraméterek. sebesség, forgás irány stb. ezek az adatok programként megvannak írva a servo drivera, a megfelelő bemenetekhez címezve és a plc ezeket csak engedélyezi?


Frekvenciaváltónál a paraméterek. indítási idő, forg. irány, stb.

ezek is ugyan így bele vannak írva a frekvenciaváltóba, és a csatlakozási pontokra címezve, amiket szintén plc vel vagy gombokkal tudok engedélyezni?



2019. jún. 2. 15:10
 1/1 Szirty ***** válasza:

Nehéz lesz röviden válaszolni.


A frekvenciaváltónak olyan parancsokat adhatsz hogy merre forogjon milyen sebességgel, milyen gyorsulással és lassulással változtassa a sebességet.

Azt hogy hova megy és hol tart éppen sem a frekvenciaváltó nem tudja, sem a PLC nem tudja meg a frekvenciaváltótól (a PLC külön szenzorokkal érzékelheti, de nem a frekvenciaváltó hatásköre).


A szervó hajtás teljesen más. Az tudja hova kell menni, és hol van. A lényege az, hogy a PLC (vagy egy belső paraméter) ad neki egy célpozíciót, start parancsot, engedélyt a szervó hajtás pedig odatekeri a motort és szól amikor odaért.


A vezérlés módja nagyon nagy mértékben függ a két eszköz kapcsolatától és a konkrét alkalmazástól.


De szerintem ezt már leírtam neked. Mintha csak kerülgetnéd a témát...

2019. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!