Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Boltban, (Auchan) tilos...

FerencDávid kérdése:

Boltban, (Auchan) tilos fotózni? Többi lent

Figyelt kérdés

Bementem lefotóztam pár piát mire, jött a biztonsági őr, hogy ezt nem szabad, legyek kedves kifáradni vagy átvizsgálnak, mondtam hogy csak tessék vizsgáljanak, mire nem tudta mit kell tenni, odavittek egy eladóhoz, aki megkérdezte, fülesen a másikat, hogy mi legyen, azt mondták töröljem ki és viszont látás. Nem láttam kiírva, hogy nem lehet. Hol tudok én ennek pontosan utána nézni? A biztonsági nem tarthat fel tudtommal, csak rendőr és a közteres. Ha legközelebb bemegyek ennek hol járjak utána?

16/f (igen nem vagyok 18 mégis piát fotóztam, most ezt hagyjuk nem ez a téma)



2019. jún. 6. 15:45
 1/9 belapus ***** válasza:
100%

Általában a bevásárló központok területe magánterület, ezért ott, csak a tulajdonos engedélyével szabad fényképezni.Ez az üzletszabályzatban rögzítésre kerül.

Ha minden igaz, a Tesco például már módosította a szabályzatát, és engedélyezte a fényképek készítését.Persze ettől függetlenül be kell tartani a nem közszereplők fotózásáról szóló rendelkezést.

2019. jún. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2019. jún. 6. 17:15
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is fotóztam már, senki nem szólt érte, mást is láttam fotózni. Sokkal egyszerűbb, ha valami megtetszik, és árcédulával együtt lefotózod, és otthon még gondolkodhatsz rajta, hogy visszamész-e megvenni. Média marktról, és auchanról van szó.
2019. jún. 7. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

akár tiltják, akár nem, érdemesebb úgy csinálni, hogy ne nagyon lássák, így kevésbé van belőle vita, hogy lehet-e vagy nem.

még ha igazad is van valamiben, akkor sem biztos, hogy megéri az időt és energiát vitatkozni valamin. főleg, ha az nem olyan súlyú ügy, ami megéri az időt tölteni vele.

egyébként jogilag a rendőr sem töröltethet fotót, még akkor sem, ha engedély nélkül akár őt fotózod, mert a fotó lehet bizonyíték, aminek a megsemmisítése, vagy arra felszólítás akár bűncselekmény is lehet. de ez megint olyan dolog, hogy érdemes-e ennyire beleállni egy jogod védelmébe, hiszen gondolom nem egy világraszóló összeesküvést lepleztél le a boltban...


az áruház nem közterület. a tulajdonosa előírhat betartandó szabályokat. ugyanúgy, ahogyan egy sporteseményen, koncerten, vagy fesztiválon, itt is benne lehet a házirendben, hogy tilos, vagy csak engedéllyel lehet fotózni, sőt akár az is, hogy rólad viszont készülhet felvétel (ezt minimum a biztonsági kamerákra vonatkozóan garantáltan beleírják). a belépéssel elfogadtad a házirendet - aminek a bejáratnál, ügyfélszolgálaton és a weboldalon elérhetőnek kell lennie, hogy elfogadás előtt megismerhesd azt...


az Index ezt írta erről pár éve:

"A kapott válaszok alapján az IKEA és az Auchan az a hely, ahol tisztában vannak azzal, hogy a népek rendszeresen fotózzák a termékeiket, és bár elméletileg náluk is tiltja a szabály (amely nemzetközi szinten jelen van), csak a kirívó esetekben avatkoznak közbe, ha valaki "saját használatra" fotóz meg ezt-azt, azért nem szólnak. Az Auchantól kapott válaszban külön szerepelt az is, hogy ha valakire mégis rászólt egy biztonsági őr hasonló helyzetben, azért utólag is elnézést kérnek, nyilván nem az egy-egy vásárló fülön csípése a szabály célja."

[link]

2019. jún. 7. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Egyszer egy lámpa érdekelt. Megkérdeztem az eladót h lekaphatom-e. Megkérdezték a főnököt és megengedték. Szerintem az őr csak túlbuzgó volt, persze attól még lehet igaza. Kivéve az átvizsgálást. Ahhoz akkor sincs joga ha tetten érne.
2019. jún. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, én nem tálatam meg az üzletszabályzatot sehol sem (Auchanét) valaki nem tudja honnan leszedni vagy hol lehet elolvasni?
2019. jún. 9. 13:33
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
hívd fel az ügyfélszolgálatot és kérdezd meg hogy hol elérhető. Amúgy tegnap egy csokit fotóztam le a Spar-ban és egy pólót a Hádában. Senki nem szólt semmit sem.
2019. jún. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ügyfélszolgálaton annyit mondtak, hogy ki van írva a bolt bejáratánál hogy tilos, de ott nem volt semmi ilyen
2019. jún. 10. 01:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor el kell kérni a vásárlók könyvét és bele kell írni az esetet. Azzal együtt h sehol nincs kiírva.
2019. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!