Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túlzott negatív gondolatok,...

Túlzott negatív gondolatok, félek, hogy bevonzom. Túl lehet ezen lenni?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú lesz,köszi ,ha elolvasod!

Pánik beteg voltam sokáig ,de megtanultam kezelni orvos is segitett kiskoromban.

Egészen mostanáig mert megneztem egy horror filmet amivel az bolt a baj,hogy azzal kezdődött,hogy igaz tortenet alapján keszult. Cím :bennem van az ordog. Persze nagyon r3melem,hogy nem igaz ,de annyira a lelkemre vettem,hogy felek hogy velem is megtörténik,hogy megszáll valami tudom ,hogy hulyen hangzik... de kb mindennap eszembe jut és felek hogy pont ezért bevonzom. Alapbol,hogy miert kell nekem ezen agyalnom.

Aztan pár het után enyhult ezzel a félelmem,de meséltem egy baratomnak a bajom es mondta,hogy ne nezzek tobb ilyet mert ilyen téren ezek szerint gyenge vagyok és nagyon bele élem magam. És mondott egy példat ,hogy a srizofrén is lehet valaki ,hogy teljesen elveszti a valosag erzetet stb. Es hogy nehogy az legyen hogy meg az orvosok se tudnak vissza rangatni. Jót akart,de basszus egy pánik betegnek ha mondjak a legrosszabbat akkor attól kezd el félni :/ most ettol félek h nehogy megőruljek es skrizofrenne valjak.Mindig napkozbe tok jol elvagyok de egyszer csak jon egy olyan gondolat,hogy mi lenne a legrosszabb amit tehetnek pl h leszurnek valakit stb...es ezek a negativ gondolatok uldoznek ,hogy nehogy mrgbolonduljak es ilyet tegyek szeretteimmel :((( nyugtatom magam,hogy vegulis erre azert gondolok,mert félek. De miért kell nekem ezekre gondolnom?!?! Mar komolyan jobban ereznem magam ,ha elzarnanak es akkor tudom h nem banthatok senkit.... de nyilvan ez hulyeseg...csak erre a skrizo. témara vagyok rapánikolva...foleg ,hogy megneztem neten es valaki azt írta,hogy az apja aki skrizofren, ha nem szedne egy csomo gyogyszert a bajara akkor le kaszabolna mindenki....na ez még kellett nekem h ilyet olvassak! Probalom teljesen pozitiv dolgokkal korbe venni magam adakozok stb stb alkohol cigi semmit nem csinalni ,jo ember lenni ,de ezek a negatív gondolatok jonnek es olyankor elont a felelem :( valaki nyugtasson meg ,hogy ilyeneket en sose teszek es tul lehetek ezen :(



2019. jún. 15. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Csinálj néhány légzőgyakorlatot. https://www.youtube.com/watch?v=2ed1yk_sQB4


Megvolt?Akkor mondom.A film amiről beszéltél(The Devil Inside),egy ÁL dokumentum film.Igaz történet alapján,azaz 10 perc alatt b@*tuk össze a forgatókönyvet klisékből,de valahogy el kellene adni. :) Szóval,nyugi,nem fog megszállni semmi.


A vonzás törvénye kamu.Ha nem hiszed,próbálj bevonzani egy Ferrarit.Komolyan úgy gondolod,hogy valami túlvilági entitás/isten/az univerzum pont TÉGED fog inzultálni?(Nem mintha létezne egyáltalán ilyen.)Bocs,de ehhez túl kicsi vagy.Olyan lenne,mintha te kipécéznél egy bizonyos muslicát. :)

Senki nem őrül meg spontán.Nem tudom,mit néztél a neten,de nem vagy orvos.Egy ismerősöm tüdőrákot diagnosztizált magán az internet alapján,erre kiderült,hogy csak náthás.

Ne görcsölj rá a dologra,negatív gondolatai mindenkinek vannak.Azért gondolsz rá folyton,mert erővel akarod elnyomni.Olyan ez,mint a Ne gondolj a rózsaszín elefántra.Naná,hogy csak az fog a fejedben járni.

A skizofrénia tüneteiről itt olvashatsz. [link]


Ha ez megnyugtat,fordulj orvoshoz.Mégegyszer:nyugi,és légzőgyakorlat.

2019. jún. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hu basszus. Vegre egy nyugtató magyarázat. Nagyon köszönöm!! Ezt elolvasom többször is . Be is könnyeztem ,vegre valami remény sugár! Köszönöm!
2019. jún. 16. 11:46
 3/6 A kérdező kommentje:
Ki is sírtam most magam örömömben! Sokszor még sírni se tudtam.. Nagyon sokat jelent nekem ez a segítő üzi,mégegyszer köszi!! :)
2019. jún. 16. 11:56
 4/6 anonim válasza:

Az első hozzászóló válaszán jót mosolyogtam, teljesen igaza van! A based on true story horroroknál mindig kamu ;)!


A szorongás sok mindenre képes, teljesen negatív, alaptalan dolgoktól félhetsz, én az autogén traininget javaslom.


Tipikus a megőrüléstől való félelem is, de alapszabály: aki megőrül az nem tud róla, nem fél tőle, hiszen pont ez a lényege. Ha félsz tőle: SOHA nem fogsz megőrülni.


A másik a skizofrénia, az egy súlyos mentális betegség, ami konkrét hallucinációkkal jár (hallasz és látsz dolgokat, nem pedig csak gondolsz rá).


Ezeket nem tudod bevonzani. Jó példa a szorongás csúcsa, a pánikroham: már a századik rohamon van túl az elszenvedő áldozat, tudja, hogy eddig soha semmi baja nem lett tőle, mégis meg van győződve, hogy most meg fog halni, közben csak ezt érzi, de semmi baja sincs.


A Te személyiségi sémád valószínűleg egy visszafogott, intelligens és szenzitív ember, próbálj mindig nyugodt maradni, klisékkel élve lásd a jót is és a jövőben elkerülnek a negatív gondolatok.



Ui.: Azért vagyok ilyen okos, mert pont ezen mentem át én is, nem csak találgatok.


Jó egészséget!

2019. jún. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Ezek tényleg nagyon jó indokok ahhoz ,hogy tovább léphessek. Lassan ,de biztosan remélem túl leszek ezen és messziről kerülöm majd a negatív dolgokat. Legalábbis most még tudatosan kerülnöm kell. Azt már érzem,hogy nem csettintésre megy,de rajta vagyok. :) Köszönöm!!
2019. jún. 16. 21:07
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként én mindig próbálom megérteni,hogy vajon mit miért csinálok. Az alap rosszullétes pánikomon ezért is sikerült túl lennem ,vagy legalábbis tudtam kezelni,mert valahol átláttam a lelki hátterét. De ez ,hogy valami természet feletti ,vagy az agyam irányíthatatlansága féle dolog jött mellé ezt már nehéz volt "józan" ésszel átlátni és megoldást találni. De most végre kaptam logikus magyarázatokat.:)
2019. jún. 16. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!