Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van kulonbség a konyv, ami...

Van kulonbség a konyv, ami alapján filmet készítettek, és a filmes konyv ami már nem a régi hanem a filmes borítóval van?

Figyelt kérdés

úgy értem hogy megírnak egy konyvet és készítenek belole egy filmet, utána megjelenik konyvben a filmes borítóval, akkor az most ugyanaz a konyv és tartalom? vagy változtattak benne?


mert akkor a régebbit érdemes megvenni, de ha viszont egyforma akkor mindegy



2019. jún. 29. 16:26
 1/1 belapus ***** válasza:

Amikor egy már megírt könyvből készítenek filmet, sok minden kimaradhat, mert olyankor leginkább csak a fő szállal foglalkoznak.Ilyenkor megveszik az írótól vagy örököseitől a megfilmesítési jogot ( adott idő elteltével már erre sincs szükség ), írnak belőle egy forgatókönyvet, elkészítik a filmet.Amíg a szerzői jog védi a regényt, addig - szerintem - nem írhatják át az eredeti művet.Ha már nincs ilyen védelem, akkor elképzelhető, hogy megtehetik ezt, már ha foglalkoznak könyvkiadással.Én úgy vélem, ilyenkor inkább rábízzák ezt egy kiadóra és eladják nekik a képet a borítóhoz.

Amikor egy filmből készítenek könyvet ( mint egy bővebb forgatókönyv ), akkor nem sok újdonságot írnak hozzá.

2019. jún. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!