Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Bence névről?

Mi a véleményetek a Bence névről?

Figyelt kérdés

Lebuktatom magam, Bence a nevem. Már megszoktam ugyan, de nagyon de nagyon utálom.

Először is azért, mert én még akkor kaptam a nevem, amikor még viszonylag ritka volt, de ma már az egyik leggyakoribb név amit a gyerekeknek adnak. Ez kicsit kiábrándító nekem, hagyjuk most, hogy miért.

A másik ok, hogy nekem túl barátságosan, gyerekesen hangzik. Úgy hangzik, mintha alapból egy becenév lenne (még a BECE szóra is hasonlít), nem lehet tovább becézni, vagy ha igen, az már számomra tűrhetetlenül nyálas (Bencike, Bencus stb.). Egy szóval, nem lehet komolyan venni ezt a nevet, én úgy érzem.

Van velem egykorú Bence ismerősöm, de szerintem ő nem küzd ugyanezzel a problémával, lehet csak az én hülyeségem ez, de engem nagyon zavar.


A ráadás: a vezetéknevemben is van egy C betű, így ki se tudom mondani a nevem cammogás nélkül.


Túlzok, vagy más is hasonlóan gondolkodik a nevemről?


18/F



2019. júl. 2. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Egy normális név. Nem kell magad kellemetlenül érezni miatta. Gondolom, ha bemutatkozol valahol, akkor idegenek nem kezdenek el becézgetni, hogy Bencuskám :) A Bence meg jó név felnőttnek is.
2019. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem Bence az igazi keresztnevem, viszont barátaim ezt a "becenevet" adták nekem. Imádom, és sokszor a saját nevemre nem hallgatok annyira, mint a becenevemre.
2019. júl. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén összefoglaltad hogy miért nem adnám ezt a nevet.

Ez amúgy a Benedek becézezėsėből alakult ki.

De azért vannak rosszabb nevek is nyugi..

2019. júl. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nem az a lényeg, hogy mi mit gondolunk a nevedről, hanem az, hogy Te mit gondolsz. Nem muszáj olyan néven élned, amit utálsz. Simán kérhetsz névváltoztatást. Kicsit macerás, mert minden hivatalos iratból (személyi, TAJ kártya, adókártya stb.) újat kell kérni, de után az egész életedet az általad választott név alatt élheted.

Az én lányom is utálta a nevét, bár még csak óvodás volt, kérte, hogy hadd legyen más a neve. Hát átanyakönyveztettük. Ma már ő is tini, és boldogan él az általa választott néven.

2019. júl. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az vele a baj, hogy borzasztóan elcsépelt. Egyébként tetszene (bár vicces, hogy gyerekkoromban egyedül a Toldiban szereplő öreg Bence jutott eszembe róla, és tatanévnek tűnt, mint a Béla, ma meg minden Bence húsz év alatti, és ezért kölyöknévnek érzem :D) Szóval lassan már ki kéne venni az anyakönyvezhető nevek közül, mielőtt végleg teljesen elbencésedik az ország :D
2019. júl. 2. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Komolytalan név. Gyerekkoromban volt egy mondóka, "Egyszer volt egy kemence, Belebújt a kis Bence..." Innen ismertem ezt a nevet. Akkoriban azt hittem ez nem is igazi név csak amolyan kitalált, mint a Bóbita (aki álmos). Csak néztem nagyokat, mikor először hallottam, hogy valaki így nevezi el a gyerekét.
2019. júl. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Igen, sajnos én is ismerem a kemencés-Bencés mondókát...

Gondolkodtam már névváltoztatáson, de tényleg nagyon macerás lenne, meg nem tudom azt osztálytásaim (amíg suliba járok) mit szólnának hozzá. A "régi" ismerőseim fejében meg úgy is Bence maradok, új életet meg nem akarok kezdeni.


Igazából, a saját szemszögemből, én "nem tartom magamat Bencének", tehát ha magamra gondolok, egyszerűen, úgymond nem tudok és nem is akarok azonosulni a nevemmel. Én én vagyok, és nem az a kisfiú akit Bencének hívnak.

Azon gondolkodom, hogy az új embereknek már nem a saját nevemen fogok bemutatkozni, hanem valami olyanon amit majd kitalálok.


Sajnos konklúzió lehet az a nagyon undorító proli mondás, hogy "ezt dobta a gép"... Már korábban kellett volna tenni ellene.

2019. júl. 3. 11:29
 8/17 anonim ***** válasza:
#6 nem néztem meg, de nyakamat teszem rá, hogy már a Bóbita is anyakönyvezhető, annyi mindent átengednek manapság...
2019. júl. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, biztos a Bóbita is anyakönyvezhető. És még azt is el tudom képzelni, hogy van, aki ezzel nyomorítja meg a gyerekét. Sokan nem gondolnak bele, hogy ami "cuki" név egy kisbabának, az később kínos lehet egy felnőtt, pláne egy idősödő embernek. (Mint az Angyalka néni például.)
2019. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nyugi, minden új nemzedék nevei gyerekesen hangzanak az addigiakhoz képest. Mikorra ti lesztek az öregemberek, már nem fognak gyerekesen hangzani. A Péterek, Gáborok, Lászlók is gyerekesen hangoztak a Károlyoknak, Józsefeknek, Istvánoknak, ahogy azokra is furán nézhettek anno az ősmagyaroknak...
2019. júl. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!