Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A medencèbe hypót töltöttem...

Szandi212 kérdése:

A medencèbe hypót töltöttem de mikor egy litert tettem bele akkor bealgásodott, most kettő litert tettem bele ès tiszta sárga. Elpárolog majd belőle vagy le kell engedem? Köszi a vàlaszokat

Figyelt kérdés

2019. júl. 2. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:

miért öntesz bele hypót?


inkább olvass utána a medence tisztán tartásnak, mert nagyon nem jól csinálod

2019. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szomszédom is azt tesz bele ès egész nyáron szép a vize,a klórtabletta is hipóporból àll.
2019. júl. 2. 22:59
 3/6 anonim ***** válasza:
mond neked valamit a PH szint mérés?
2019. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jesszusss
2019. júl. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 2*Sü ***** válasza:

> A szomszédom is azt tesz bele


Nyugtass meg, hogy ha a szomszéd elkezdené körömvágó ollóval vágni a füvet, akkor te nem csinálod utána… ;-)


> a klórtabletta is hipóporból àll


Hát nagyon nem… A hipóban nátrium-hipoklorit van, a klórtablettákban meg jellemzően más klórtartalmú, de eltérő hatóanyag van. Nem véletlenül…


Tényleg nézz utána a medence tisztítás, karbantartás mikéntjének, ha hosszútávon nem akarsz egészségügyi problémákat a családban…

2019. júl. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szomszédod nem bontotta ki az igazság minden részletét számodra.

A hypo egyébként pusztítja az algát, de mivel nem stabilizált, mint az uszodavegyszer klórtabletta ezért a lebomlása gyors, nehezen, csak drága gépekkel szabályozható, ezért nem is ajánlják otthoni kismedencékbe. Leginkább sokkolásra lehet használni, de úgy hogy alapvető ismeretekkel nem rendelkezel, csak abban bízhatsz, hogy szerencséd lesz mint a malacnak és valami csoda folytán tiszta marad a vized.

Ingyen medencézés nincs. Olcsó is csak akkor, ha szerencséd van az alapvizeddel és tudod mit miért csinálsz. A tiszta medencevíz nem jár, nincs rögzítve az alkotmányban, nem alapvető emberi jog. Meg kell dolgozni érte és mindenképp fizetsz érte: vagy pénzzel, vagy az időddel és a munkáddal. Itt a gyk-n is le van írva már részletesen minden, vedd a fáradságot és olvasd el, tanuld meg amit kell. De ne kockáztasd a családod egészségét.

2019. júl. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!