Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Írásban való fenyegetések...

Judy1991 kérdése:

Írásban való fenyegetések amik nem fajultak tettekké mennyire büntetendő azzal szemben, hogy a másik fél testileg is bántalmazott?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy barátom exe nekem esett és majdnem megfojtott, eléggé durván bántalmazott. Nyakamon nagyon durva sebek vannak és a kezemen is. Az eset után 2 napig nyelni is alig bírtam, azóta is fájnak a sérülések. Lelkileg is nagyon megviselt a dolog, azóta félek és minden reggel, este sírok. Az eset 4 napja történt este. Még így is tehetek ellene feljelentést, hogy ennyi nap eltelt? Továbbá pszichiáterhez járok pánik betegséggel és félek így újra előjön nálam. Sajnos szemtanú nincs, mivel házhoz jött az illető. Én soha nem váltottam volna be a fenyegetéseimet, ő pedig egyből nekem esett. Van esélyem, hogy kapjon valami büntetést? Vagy mitől függ ez? Távoltartásit esetleg lehet kérni ellene? Vagy, hogy zajlik le ez az egész dolog?:/ Előre is köszönöm a segítő válaszokat!

2019. júl. 8. 07:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nincs tanú, akkor nincs bizonyíték.

Máskor ne fenyegetőztek, főleg nem írásban mert az még bizonyíték lehet.

2019. júl. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
És a sérülések? Ugyanúgy kinyomozható, meg én vállalom a felelőséget a tetteimért... Tehát én őszintén mindent elmondanék. A mai világban van erre is mód, hogy így is kideríthető legyen nem? Vagy a hazugság vizsgálat manapság már nem használható, esetleg semmi esély nincs rá, hogy azt kérni lehessen?:/
2019. júl. 8. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!