Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megéri Budapestre költözni?

Megéri Budapestre költözni?

Figyelt kérdés

Ha igen, akkor van olyan kerület, amit ajánlanátok?

Se kocsim, se jogsim sincs. De majd szerzek.


A pénz nem számít, van megtakarításom.

Mennyivel drágább, mint vidék?

Az emberek tényleg bunkók? Vagy csak téves megítélés? Többször is jártam ott, de nekem kedvesnek tűntek az ott élők.


Olyan vidékiek, aki már felköltöztek. Mi volt az, amit meg kellett szokni? Mennyire volt más, mint vidék?

Vagy budapestiek, akik vidékre költöztek.



Akár sztorikat is írhattok.


2019. júl. 10. 00:24
 1/2 anonim válasza:
100%

En pesti vagyok, de szerintem az nem problema, hogy nincs jogsid , ha a belvarosba szeretnel koltozni. Ott ugyis tomegkozlekedessel gyorsabb minden.

Valtozo, a barnabb boru egyedek nagyon pofatlanok es neveletlenek, allatkent viselkednek. Meg alapvetoen mindenki elvan foglalva a telefonjaval, zenevel, nem igazan van ismerkedes utazas kozben peldaul.

2019. júl. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Mihago ***** válasza:
100%

Én pesti voltam. Egyszer leköltöztem Tatabányára, mert nem volt más választásom (fiatal, csóró, stb). Nem volt rossz, de jó sem. Visszaköltöztem, amint volt miből. Aztán onnan is elköltöztem Montréalba, és az sokkal jobb.


Igen, Pesten bunkók az emberek, sokkal inkább, mint vidéken. Vagyis inkább máshogy bunkók. A vidéki bunkó primitív és nyíltan agresszív, üvölt és fenyegetőzik. A pesti kimérten és fölényeskedve ugat és provokál, azt várja, hogy te üsd meg, és akkor sipákolhasson. Beszól, csesztet, aljaskodik, és közben röhög, hogy úgyse mered megtenni. Ezeket érdemes úgy elverni, mint a rongyot, remek szórakozás! Az utolsó pillanatban, amikor felfogják, hogy márpedig most irtózatosan meg lesznek ruházva, és nem menti meg őket, hogy tegnap ötvenezerért vettek kabátot, vagy milyen kocsijuk van, jellegzetes O formára görbül a szájuk, és elkerekedik a szemük, ami azonban csak egy pillanatig tart, amíg az öklöd becsapódik. Utána mindig szánalmasan dadognak, és rendőrséget emlegetnek, de ha akkor még lebaxol nekik párat, hamar elfelejtik azt is, mert nem akarnak kapni még. A pesti bunkót így kezeljük. A vidéki bunkónál általában nincs szükség verésre, mikor elkezd ordítozni, visszaordítasz, és rögtön érti, hogy itt konkurrencia van, ne feszegessük a dolgot. Pest más, ott mindenkinek ún. "jogai" vannak.


Kocsi és jogsi totálisan felesleges Budapesten, csak egy csomó költség és baj van vele. A parkolási díjak például elképesztőek. Vegyél egy jó biciklit, és mellé önvédelmi leckéket is, mert tuti lesz egy-két barom, aki majd kipattan a kocsiból igazságot tenni, gondolván, hogy a biciklis úgyis gyenge. Mulatságos, amikor egy szuszogó hájpacni alig bír kimászni cipőkanállal, de azért odaáll emberkedni a kisportolt fiatal bringás elé, és nekiáll matekozni. Azokat fellökni szoktam, ütni nem érdemes, mert zsírszagú lesz a kezed, és roppant mulatságos, ahogy kalimpálnak a földön, mint a bogár. Ettől eltekintve a bringa gyors, kényelmes és biztonságos, ráadásul sokkal gyorsabb, mint bármilyen más városi közlekedési forma. Az autó a leglassabb, annál még a BKV is jobb. A BKV-n csak az ellenőrökkel vigyázz, főleg este-éjszaka, mert felvettek pár aljas cigányt, akik rendszeresen belekötnek az utasokba, megütik őket, verekedést provokálnak, aztán hívják a rendőrséget sírva-ríva, hogy őket, a Közfeladatot Ellátó Személyt megtámadták.


Szórakozóhelyeken az unatkozó kidobókkal gyűlhet meg a bajod, ha úgy gondolják, hogy túl jól szórakozol, például túl hangosan röhögsz, vagy túl jó csajt szedtél össze. Mondjuk ez főleg a kilencvenes években volt divat, akkor még kifejezetten felvételi követelmény volt náluk az antiszociális magatartás, egészen amíg az E-klubban a sokadik összevert és kidobott egyetemista vissza nem jött a katonatiszt apja pisztolyával, és agyonlőtte a keménycsávót, akiért ezúton is jelzem, nem kár, örülök a megdöglésének, és remélem, a családja azóta sem tette túl magát a "tragédián". Bár az összes így végezte volna.


Ha társasházba költözöl, ott is biztosan lesz néhány problémás szomszédod. A fő archetípusok az éjjel-nappal visítva-tombolva bulizó ribizlibanda, akik hajnali kettőkor üvöltve hánynak le a negyedik emeletről, de azért ők a "hölgyek", a másik pedig a rendezkedő nyugdíjas, aki mindenbe beleugat, mert unatkozik. A bulip1csa abból ért, ha levered a lövőlegényét. Őt magát nem érdemes, mert felkel, és folytatja, ugyanis a kanja is veri, már rég hozzászokott. Ilyenkor rögtön téged ismer el alfahímnek, és ennek, ha van hozzá gusztusod, további előnyei is lehetnek. A nyugdíjast nehezebb leszerelni, de a nyílt erőszakból ők is elég jól értenek. Vigyázni kell, mert könnyen törnek, döglékenyek, szóval ne verd a fejüket a falba vagy ilyesmi. Egy kis gyengéd fojtogatás a lépcsőházban bőven elég Terka néninek, hogy még egyszer ne dobálja a csikket az ajtód elé, ne merészelje kivágni a biciklid kerekét, mert szerinte rossz helyre tetted, illetve ne etesse a sok bolhás kóbor macskát, hogy aztán összeszarják az udvart.


Ha mindezt megunod, akkor költözz te is Montréalba, ahol ismerik a társadalmi együttélés szabályait, és sosem kell lepofozni senkit. Itt, ha mégis elfajulnak a dolgok, bátran számíthatsz a hatóságok segítségére, a törvények egyértelműek, a rendőrség nem okoskodni jön, és nem is szívességet tesz.

2019. júl. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!