Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha mondjuk egy magyar gyerek...

Ha mondjuk egy magyar gyerek képes varázsolni akkor miért nem hívják meg a roxfortba?

Figyelt kérdés
Magyarorságra úgy tudom rowling nem "készített" varázsiskolát. Mégis hová menne a gyerek varázdiskolába? Esetleg felveszik a roxfortba és ott kap egy bűbájt hogy perfektül tudjon angolul?

2019. júl. 11. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
A Roxfortba kb 600 diák jár elvileg, nem hiszem, hogy lenne kapacitás külföldiekre. Csak hát Rowling az egész világon kb 2-3 másik iskolát említ és az se valami sok. Kell lennie még máshol is, csak azokra nem tért ki :D
2019. júl. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Az előzőnek nincs igaza, Rowling nem 2-3, hanem 11 varázsló iskolát említ, ezekből nyolcat név szerint:

-a Beauxbatons valahol a Pireneusokban, valószínűleg Franciaországban,

-a Castelobruxo az Amazonas menti esőerdőben, Brazíliában,

-a Durmstrang valahol Skandináviában, Norvégia vagy Svédország északi részén,

-az Ilvermorny Massachusetts államban, az USA-ban,

-a Koldovstoretz Oroszországban,

-a Mahoutokoro Japán egy kisebb szigetén,

-a Roxfort a Skót-felföldön,

-az Uagadou pedig Uganda egyik hegységben található.

Mivel a Roxfort csak a Brit-szigetek területéről fogad diákokat, magyarok elvileg oda nem mehetnének. Így három ismert európai iskola marad, ezek közül a Koldovstoretz feltehetően orosz, a Beauxbatons pedig nyugat-európai diákokból áll. A Durmstrangba járhatnak talán a legtöbb országból, leginkább Észak- és Kelet-Európából, ide viszont mugli származásúakat nem vesznek fel. Szóval nem egyértelmű, hova menne egy magyar gyerek, de biztos nem a Roxfortba.

A nyelv pedig nem lehet olyan nagy akadály, hiszen Viktor Krum bolgár létére a Skandináviában lévő Durmstrangba jár, ráadásul angolul is beszél. Nyelvtanulással vagy egy bűbájjal valószínűleg ez is megoldható.

(Az infók innen jöttek, de Pottermore-on is fent van a nagyrészük: [link] )

2019. júl. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A Pottermore még annyit tett ehhez hozzá, hogy bizonyos országokban a varázsló családok otthon taníttatják a gyerekeket, úgyhogy az is lehet, hogy Magyarországon ez lenne a szokás egy külföldi bentlakásos iskola helyett.
2019. júl. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen gondoltam hogy a nyelv problémákra van varázsige
2019. júl. 12. 21:23
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk a mágia ügyi minisztérium úgy dönt hogy tanulhat ott. Ha esetleg mugli és van hely vagy egyszerűen nem tud a képességeiről és a roxfortba tanítják meg rá?
2019. júl. 17. 16:02
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, hogy miért döntene úgy a brit mágiaügyi minisztérium, hogy járjon a Roxfortba egy magyar gyerek. Rowling ilyesmi esetekről nem írt, de fanfictionként persze ez is lehetséges szituáció.
2019. júl. 18. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Muglikat nem vesznek fel a Roxfortba
2019. júl. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdező szerintem mugli származásúra gondolt.
2019. júl. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen. Mugli származású emberre gondoltam aki tud varázsolni
2019. júl. 19. 00:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!