Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha valaki személyes példát ír...

Ha valaki személyes példát ír le, hasonlít a válasza másokhoz, mégis miért megy a lepontozás?

Figyelt kérdés
Kicsit már a saját kepessegeimben nem hiszek. Holott bármi tanácsot adtam, nekem mindig bevaltak, de van, hogy szimplán csak a tapasztalatomat pontozzák le. Már eléggé szarul érzem magam.
2019. aug. 13. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Próbáld tudatosítani, hogy a válaszok értékelése nem hasznosság alapján történik, hanem tetszik-nem tetszik alapon. Hiába írsz jót, ha az másnak nem tetszik. Azokról nem is beszélve, akik el sem olvassák mit írsz, de automatikusan nem hasznosnak értékelik azt. Vagy mert ezzel vezetik le a napi feszültséget, vagy mert őket is lepontozták és bosszúból mindenki máson torolják ezt meg. Ez egy tipikus magyar mentalitás (ha nekem nem jó, másnak se legyen), amin nem lehet segíteni.

Ha a kérdező bármilyen formában is jelezte, hogy neki segített a válaszod, ne foglalkozz mások véleményével. Azt viszont tudnod kell, hogy ha szubjektív kérdésre szubjektív választ írsz, az nem fog mindenkinek tetszeni. Ha ez ennyire rosszul esik, kerüld a szubjektív válaszok adását, és ne fejtsd ki a véleményed. De azt is tudnod kell, hogy az objektív kérdések forrással és egyéb bizonyítékokkal történő objektív, tényszerű, szakszerű alátámasztását is ugyanúgy lepontozzák.

2019. aug. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!