Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Elképzelhetetlen lenne eltöröl...

Elképzelhetetlen lenne eltörölni a pontozást?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem arra használják, amire ki lett találva, hanem személyes szimpátia/unszimpátia kifejezésére, ezzel félrevezetve a felhasználókat.

Vajon hány felhasználó együttes akarata kellene ahhoz, hogy a honlap managementje ezt elfogadja?



2019. febr. 25. 20:55
 1/7 2*Sü ***** válasza:
78%

> Elképzelhetetlen lenne eltörölni a pontozást?


Nem.


> Egyszerűen nem arra használják, amire ki lett találva


Akkor nem arra használják.


> hanem személyes szimpátia/unszimpátia kifejezésére


Sok esetben igen.


> ezzel félrevezetve a felhasználókat


Nem, mert ezzel a többi felhasználó is tisztában van.


> Vajon hány felhasználó együttes akarata kellene ahhoz, hogy a honlap managementje ezt elfogadja?


Nem hiszem, hogy különösen változtatnának az oldalon, ha a változtatás nem járna extra profittal, vagy a változtatás elmaradása nem járna kieső profittal. Márpedig ez a helyzet nem áll fenn. Attól, hogy akár a többségnek nem tetszik a pontozási rendszer, attól még ide fognak járni kérdezni és válaszolni, számottevő konkurencia hiányában nem sokan hagyják amiatt itt hagyni az oldalt, mert rossznak gondolják a pontozási rendszert.


~ ~ ~


Sok kategóriában a válaszok, illetve a válaszolók értékelése valóban szimpátia, vélemény alapján dől el. De ha ez az fő értékelési szempont a többi felhasználó számára, akkor valahol ez is a lényeg. Vannak kategóriák, ahol viszont azért a válaszok, illetve a válaszadók értékelése közötti eltérések hellyel-közzel jól tükrözik a válaszolók hozzáérését, a válasz objektíven megítélhető helyességét. Pl. egy tudomány kategóriában a kérdező jó esetben azért kérdez, mert nincs valamilyen tudás birtokában, így nincs is módja megítélni, hogy két egymásnak ellentmondó válasz közül melyik a helyes. Ebben csak a válasz, illetve a válaszadók értékelése tudja valamelyest eligazítani, és az esetek többségében ez azért jól mutatja, hogy melyik a helyes válasz.


~ ~ ~


Az értékelési rendszer nem tökéletes. De nehéz is lenne tökéletesnek lennie. A hiányosságaival, torzító jellegével aki ide jár, az jórészt tisztában van, így különösebb gond ezzel nincs. Úgy kell kezelni, mint egy film pontozását. Nem mindig, nem mindenkinek és nem feltétlenül objektív módon pontozzák a filmeket sem, de azért két film minőségbeli különbségét rendszerint egész jól mutatja, hogy az egyik 2,1/10-re a másik meg 7,9/10-re áll az IMDB-n.

2019. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Nem lenne elképzelhetetlen, de a gond nem csak azzal van, hogy kb like-dislike gombnak képzeli a nép a keteket, hanem, hogy akik kapják a piros kezet a szívükre veszik. Tudom, pocsék, ha kutatással pontos információt adunk vagy, ahol a véleményünket kérik, indoklással értelmesen érvelünk és ott éktelenkedik alatta a 0%.


De az, hogy Pityuka, Marcika és Évike brahiból rányomtak a piros kézre miért is kelt fájdalmat bárkiben a trollok gyülekező helyén, egy anonim honkapon? Megértem, ha az fáj, ha beszélgetsz a villamoson a barátoddal és odaordít egy suhanc, hogy faxágokat beszélsz. No de ez? :)

2019. febr. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
1. válaszoló a remek példa a kérdésre. Értelmes,részletes választ írt, amiben a kérdés minden pontját kimerítette - "A válasz 44%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 85%-ban hasznos". Utána semmi javítás vagy kiegészítés másoktól. A kérdezőnek pedig zavaró lehet - ugyanis mi lehet ebben a helytelen információ?
2019. febr. 26. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Tisztelt kérdező!

Bizonyára nem a pontozásról kérdezel. Az, az ismertetőjének – azaz a kitalálásának - megfelelően működik: [link]

Jó lett volna, ha megírod: te hogyan tudod, mire lett kitalálva az értékelés? A szubjektivítást kifogásolod, pedig a GYK használati útmutatójában ez áll: „M̲á̲s̲o̲k̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲á̲r̲ó̲l̲ ̲a̲ ̲v̲é̲l̲e̲m̲é̲n̲y̲e̲d̲ a lefelé és felfelé mutató nyilak segítségével (azaz a̲ ̲v̲á̲l̲a̲s̲z̲ ̲é̲r̲t̲é̲k̲e̲l̲é̲s̲é̲v̲e̲l̲) k̲ö̲z̲ö̲l̲h̲e̲t̲e̲d̲!” Vagyis, értékelés = véleménynyilvánítás mások válaszáról. Úgy gondolom, a GYK használati útmutatója azt tartalmazza, hogy mire találták ki.

Arra vonatkozóan nem találtam semmit, hogy hány felhasználó együttes akarata kellene ahhoz, hogy a honlap managementje azt elfogadja. Azt viszont tudom – számos hasonló, módosítást elképzelő kérdést látva -, hogy ha tíz választ kapsz, az már igen soknak számít. De, szintén tapasztalat szerint, közel sem mindegyik csatlakozik a kérdező elképzeléséhez, felszólításához. Azt bizonyára te is belátod, hogy az érvényesítéshez ez nagyon kisszámú akarat. Tényleges értékét tekintve: semmi.


Tisztelt # 3-as válasz írója! (2019-02-26 04:45)

Biztos vagy benne, hogy az első válsz értékelése zavarja a kérdezőt, és nem a tartalma? Mi van, ha ő nyomott piros kezet, mert nem csatlakozik az elképzeléséhez? (Egyébként, válaszom megjelenése után javulhat a 44%-os érték, mert a válaszom megjelenése előtt zöld kezet nyomtam hozzá, és új válasz megjelenése frissíti az adatokat. Hacsak nem várakozik ott – változás hiánya miatt -, érvényre nem jutott piros kezes értékelés is.)

2019. febr. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Mit izgat ez a pontozósdi?
2019. febr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%
Nem nagyon érdekelnek a pontozások, ugyanis több alkalommal jártam úgy hogy saját szakmámban, tuti biztos hogy helyes válasszal segítettem Embereknek, és Ezt kaptam: A válasz 0 százalékban tűnik hasznosnak. Ettől én még örülök hogy segíthettem.
2019. júl. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
EnnyiXd
2019. júl. 28. 08:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!