Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A pontozás csak szimpátia lenne?

A pontozás csak szimpátia lenne?

Figyelt kérdés
Ezen az oldalon a válaszok értékelése csupán szimpátia alapján működik a pontozók szemében vagy csak véletlenszerűen nyomkodják az értékelési lehetőségeket? Esetleg valami más vezérli az embereket egy-egy véletlenszerűen megnyomott leértékelés esetén?

2018. dec. 1. 21:47
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Ha csontig nyalsz a kérdezőnek felpontoznak.


De ha állatos vagy baba-mama rovatban rosszat írsz, akkor véged!


Ezotéria rovatban mindenben IS hinni kell!


Ja, és lehet összerakni gamer PC-t 30.000 forintból!


Ezek a magas pontszám titkai!


Ha őszinte vagy véged! Lásd az én %-om. :(

2018. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
19%

Mivel ez egy teljesen anonim oldal, nem beszélhetünk szimpátiáról, nem tudom, ki áll a valóságban egy-egy válasz mögött, így csak magát a választ tudom értékelni. Még csak az sem kell feltétlenül, hogy egyet értsek vele, inkább az, hogy mennyire látom hasznosnak x választ, vagy valóban a segítői szándék van-e a válasz mögött. A pontozássatal instant visszaigazolást küldesz a válaszírónak anélkül, hogy teszem azt, felesleges vitákba bonyolódnál.


Amúgy ezért is tartom feleslegesnek a pontozásokat a "Szeretitek-e a dobostortát?" jellegű kérdéseknél, de sokan még ilyen kérdéseknél is pontozgatnak. Azt ugyanakkor kétlem, hogy bárki random nyomogatna itt értékeléseket, de az is igaz, hogy volt már, hogy véletlenül félrekattintottam, és emiatt kapott zöld/piros kezet valaki.

2018. dec. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Kezdem azt hinni, hogy igen. Volt olyan kérdés, amire többen, szinte ugyanazt válaszoltuk, csak másképp fogalmazva, és pl én kaptam zöld kezet, míg a többiek nem. Kíváncsi lennék, mi indította a pontozót.
2018. dec. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
61%

Leginkább hiszti, ami kezdődhet onnan, hogy a válaszadó nem azt a választ adta, amit akartál (ergo a kérdésedre kaptál választ, csak nem a Te pártodat fogta) odáig, hogy a válaszadót jól beoltották és begőzöl, "akkor senkinek se legyen 100%-ban hasznos a válasza".


Emellett az, hogy mennyire válsz cikivé attól amit írtál. Pl ha hosszabbat írsz, pl egy tanárok, iskola kategóriában, garantált a 0%, mert akkor csak egy lúzer lehetsz, akinek túl sok a szabadideje.


A válaszod tartalma is mérvadó, de inkább arra mennek rá, hogy a kérdésre reagáltál e. Amit nem mindig lehet, elvégre van, hogy olyan a kérdés amiben etikátlan vagy illegális lenne segíteni a kérdezőt, aki meg fel van háborodva, hogy 5-ből 5 válaszban nem azt az infót kapja, amit kér, hanem tanácsokat az észheztérésre, mielőtt a kérdése törlésre kerül.


És marad még a düh; amikor B válaszoló kijavítja A válaszolót és A válaszoló lepontozza őt; közben B válaszoló a kérdezőt segítené.


Néhány kategória pedig az alapján működik, hogy minden felhasználó a legjobb kutyatulajdonos pl és a többiek csak állatkínzó b.rmok lehetnek.


A szimpátiát nem igen látom a pontozásnál. Attól, hogy valaki nyalja a kérdező fenekét, ugyanúgy le lehet pontozva.


Eseteg az ilyen barátság kategóriában fordulhat elő a szimpátia alapú pontozás;


Sok kérdés van, ahol a kérdező leírja, hogy kezd kihülni a barátosnéjával a haveri kapcsolatuk - megtudjuk, hogy lettek barátok, a viszonyuk milyen mélyre süllyedt, miért és mikor kezdett romlani és mennyire nem beszélnek most.


Hiába írja oda a kérdező, hogy tanácsot kér - lehet tényleg jó lenne, ha elolvashatná, hogy ki mit gondol, hogy lássa meg lehet e menteni a kapcsolatot és, hogy fejlődhessen emberileg - lehet csak ki kell adnia.


Sokszor van olyan az életünkben, hogy egy haverunknak csak kiöntjük a lelkünket és nem várunk mást csak, hogy egyet értsen velünk - ebben az esetben is ez a helyzet. Ha konkrétan ilyenkor segítenéd a kérdezőt vagy kifejted a véleményed, akkor úgy le lennél pontozva, mint a huzat.


Esetleg ez számít szimpátiának, de ez inkább keveredik a kommentem elején feltüntetett hisztivel.


Amúgy aminap hozott össze itt egy ilyen hisztikrisztivel a sors. Kiírt egy kérdést, amiben segítséget kért, a sztorijuk arról szólt, hogy a barátnő udvariasan próbálta leszerelni, a kérdező meg nem vette a lapot és zaklatta. A válaszolók közül, aki írta, hogy sajnálja a kérdezőt meg együtt érez, annak megköszönte, én finoman leírtam neki, hogy mit látok és mit tehetne és kb leharapta a fejem.

2018. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
58%
Én réges-régen eltöröltem volna ezt a pontozósdit, mert csak egy frusztrációprojektáló óvodás játék az egész.
2019. febr. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!