Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha a Gyakorin válaszolok egy...

Ha a Gyakorin válaszolok egy kérdésre, és törlik a kérdést, akkor?

Figyelt kérdés
Ha a Gyakorin válaszolok egy kérdésre, és törlik a kérdést, akkor törlődnek azok az értékelések, amiket a kommentre kaptam?
2019. szept. 25. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
Nem.
2019. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Tudni, nem tudhatom, de tapasztalatomból következően úgy gondolom, hogy a törölt válaszok értékelései (akár csak a választ törölték, akár a kérdéssel együtt) nem számítódnak be a válaszírónál sem az összesített százalékba, sem a pontjaiba.


Arra alapozom, hogy naponta egyszer számolnak újra, és jelenítenek meg új adatokat. Megfigyelésem szerint hajnali 4 órakor módosulnak az adatok.


Engem is érdekel a dolog, egy megfigyelésem volt ezzel kapcsolatban.

Olyan kategóriában, amelyikben nem volt a megelőző 30 napban pontom (nem kérdeztem, nem válaszoltam, nem értékeltem más válaszát), egyik délután írtam egy választ.

Másnap reggel megnéztem, a válasz 100% hasznosságúnak volt értékelve, a ponttáblázatban, az adott kategóriában ott is volt a +5 pont, válaszért. Napközben is megnéztem, akkor már csak 78%-ban tűnt hasznosnak a válasz. Ez maradt is. Következő reggel a kategóriában +3 pontom volt, válaszért.

Vagyis, csak a legfrissebb értékelés alapján kapott volt: arányosan, 78% = +3 pont.

Ha megtartották volna a +5 pontot, akkor a másnapi leértékelések miatt -5 pont járt volna, és a következő nap eredőben 0 pont lett volna. De, nem az volt, az éppen fennálló helyzet alapján számoltak. És, bár azt nem látom, de vélhetően így van az összesített százalék (A válaszíró x%-ban hasznos válaszokat ad.) megállapításakor is.


Minden ponttáblázatnál olvasható az ismertető, hogy „Naponta egyszer, éjszaka generálódik újra”, és ehhez volt a megfigyelésem; emiatt vélem úgy, hogy a törölt válaszok értékelése a törlést követő újraszámoláskor már nem kerül figyelembevételre.


A törölt kérdések és válaszok a főoldali összesítésben sem szerepelnek. 9 603 600 kérdés van most kiírva, holott a te kérdésed a 10 104 339. kérdés; a különbséget törölték, azok a sitemapban sem találhatók meg. A főoldalon 55 619 785 válasz van most kiírva, holott az itteni # 1-es válasz (2019-09-25 18:52) az 59 274 403. válasz; a különbséget törölték; akár mint válaszokat, akár a kérdésekkel együtt. Csak annyi van meg (annyi kérdés nyitható meg, annyi válasz olvasható), amennyi a főoldalon szerepel. Például, a 10 104 301-es kérdést (nyilván, törölték) senki sem tudja megnyitni, ha voltak rá adott válaszok, azokat sem lehet látni. Nem tartom valószínűnek, hogy az értékeléseket, ha voltak, bárhova beszámítják.

2019. szept. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!