Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ha valaszolok egy kerdesre...

Ha valaszolok egy kerdesre azt hol mutatja, hogy hany%-ban hasznos? Azt latom, hogy osszessegeben mennyire adok hasznos valaszt, de ezt nem.

Figyelt kérdés
Es ennek van valami jelentosege? Vagy igazabol semmi? :D elore is koszike :)
2013. febr. 27. 23:14
 1/2 2xSü ***** válasza:
100%

Ha valaki értékeli az adott választ, akkor a válasz mellett láthatod, hogy az adott választ hogyan értékelték.


Hirtelen rákattintva az „Egy véletlen kérdés” pontra, találtam egy példát:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szepseg-es-divat__plasztikai-m..


Első válasz alján:

A válasz 68%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.


> Es ennek van valami jelentosege?


Részben igen, részben meg kérdéses. Ugye ez jelzés a kérdező felé, hogy egy adott választ milyennek tekintenek a többiek, egyetértenek-e vele, vagy az illető sületlenségeket írt. Az adott válasz értékelése erre jól rá tud mutatni. Másrészt ha az adott választ nem is értékei senki, a válaszoló értékeléséből azért lehet látni, hogy úgy általában mennyire ad mások által elfogadott választ, vagy mennyire ír olyan dolgokat, amiket általában lepontoznak a többiek.


Csakhogy az értékelésnek azt kellene mutatni, hogy egy válasz mennyire hasznos, és nem azt, hogy mennyire tetszik valakinek, vagy mennyire ért vele egyet. Pedig a legtöbben pont ez utóbbi alapján kattintanak. Vannak véleménykérő kérdések, ahol pl. ha nem is értek egyet egy másik válasszal, attól még tarthatom egy másik nézőpontnak, akár hasznosnak is a választ. Én a magam részéről akkor ítélek egy választ haszontalannak, ha nem a kérdésre válaszol, és a válaszában nincs semmi, ami hasznos lenne a kérdezőnek. Vagy akkor, ha nagyon objektív módon bizonyítható a válasz hibás mivolta. (Pl. a 2+2 kérdésre 5-el felel.)


Volt olyan eset is, hogy valakinek nem tetszett egy amúgy szerintem releváns válaszom, és ezért bosszúból végigpontozta más válaszaimat is, gondolom olvasatlanul.


Szóval az értékelésnek van bizonyos fajta informatív szerepe, ez meg is valósul, de azért bizonyos keretek között fenntartással kell kezelni a dolgot. Szerintem jobb így is, mintha nem lenne.

2013. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod :)
2013. febr. 28. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!