Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Egyesek miért nem képesek...

Egyesek miért nem képesek rendesen kérdezni, miért kijelentő mondatot írnak kérdőjellel?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az olyanokra, mint "Felmondtam a munkahelyemen de furán érzem magam?", "A főnököm fenyeget, hogy kirúg?", "Holnap lesz életem első munkanapja, félek?", "Unatkozom, nem tudom mivel kössem le magam?". Lehet, hogy egyesek szerint ez mellékes dolog, szerintem viszont a minőséghez tartozik, és ennyi igényességet jogosan vár el az ember.

Gondolom, az történik, hogy megírják síma mondat formájában, és amikor elküldenék, a GYK értelemszerűen jelzi, hogy ez nem kérdés. És ilyenkor lusták átfogalmazni, csak annyit csinálnak, hogy a pontot kérdőjelre cserélik.

És úgy veszem észre, hogy mostanában egyre több az ilyen. Titeket is zavar?


2019. szept. 28. 08:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%
Ahogy írtad, szerintem is az, hogy a gyk jelzi, hogy kérdésnek kell lennie. Engem emiatt különösebben nem idegesít.
2019. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Mert a rendszer jelzi, hogy nem kérdést írtál.

Tehát oda kell tenni a kérdőjelet, csak akkor fogadja el.

2019. szept. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
2: A legelején anno velem is megesett egyszer. De én akkor át is fogalmaztam kérdéssé.
2019. szept. 28. 10:27
 4/15 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, mi a volt a célod a kérdésed kiírásával?

Az nem, hogy megtudj indokot, hiszen a # 3-as kommentedből kiderül, hogy ismerted az okot.

Ha az volt a célod, hogy a te zavartalanságodnak megfelelően rendbe tedd a dolgot; az nagyon elhibázott cél. Ebben az alkategóriában nagyon kevés válasz szokott íródni egy-egy kérdésre; vélem, hogy olvasni is kevesen olvassák. Nullára tippelem azok számát, akik látják azok közül, akik a példád szerinti kérdéseket írták, írják, írni fogják. És még akkor is kérdés, hogy bárkinek célja-e a bosszankodásod elkerülése, hogy példát vesz-e rólad, és módosítással megoldja.


Ami a második kérdésed illeti: nem zavar, ha ilyet látok. Eleve ritka, de ha találkozom ilyennel, megértem; semmilyen módon nem tud zavarni.

Téged zavar, tudattad. Mivel nem várható változás – a kérdésed és a hosszas ismertető ellenére sem -, tovább is zavarni fog. Ha nem változol, akkor ezzel kell együtt élned.

2019. szept. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
68%
A GYIK szabályzata tiltja, hogy beírd a kérdésbe, hogy lentebb írsz részleteket és néha nehezebb összefoglalni egy tömör kérdésben, hogy mit szeretnél megtudni. Gondolom ezért adnak egy "címet", aminek a végére odabiggyesztenek egy kérdőjelet és lent kifejtik.
2019. szept. 29. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
4: Akkor ismételten leírom, mint tegnap egy másik kérdésemnél: Akkor evvel az erővel bármit felesleges itt megkérdezni. Egyáltalán minek van ez a kategória?
2019. szept. 29. 07:50
 7/15 A kérdező kommentje:

5:


Először: Ennek dacára elég sokszor látok kérdéseket, ahol oda van biggyesztve zárójelbe, hogy "bővebben lent".

Másodszor: Akkor is meg lehet úgy fogalmazni, hogy kérdés kinézete legyen. Például: "A főnököm megteheti ezt?" "Úgy gondolom, hogy a főnököm jogtalan dolgot csinál?" helyett. Azért tényleg ne hagyjuk már szétesni az alapvető igényességet. Való igaz, az oldaltól függetlenül, a mai tizen- és huszonévesek egy része nagy ívben tesz a helyesírásra és a helyes fogalmazásra. Sőt mi több, beszélni sem tudnak, gondolok itt például a hülye dedós rövidítésekre. (depi, öngyi, tali stb.)

2019. szept. 29. 07:59
 8/15 A kérdező kommentje:
Mindazonáltal, ha ilyen kérdést látok, mindig beírom oda a kritikámat a kérdező irányába, nem érdekel, ha kötözködésnek veszi.
2019. szept. 29. 08:02
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Engem sem zavar.

Csak azt látom, hogy nem volt mit megtudnod. Részletesen ismertetted, hogy téged mi zavar, hogy e számodra fontos ügyben milyen derék legény módjára viselkedsz, és hogy másokat figyelmeztetsz az általad helytelennek ítélt kérdéskiírásra. Mindehhez, 4 válaszhoz 4 kommentet írtál, jelentősen ki is bővítve a kérdés tárgyát.

Napok elteltével, elárulhatnád: miért nem felesleges ez a kérdésed?

2019. szept. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
9: Nem felesleges. Valaki talán jön és leírja, hogy a mai fiatal tizen- és huszonéves korosztályra miért ennyire jellemző az igénytelenség ilyen téren.
2019. szept. 30. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!