Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van ennek?

Mi értelme van ennek?

Figyelt kérdés
A regisztrációdat követő három napban, öt percenként maximum egy választ írhatsz!

2019. nov. 1. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Semmi. Szivatás.
2019. nov. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Vannak olyan felhasználók, akiket az oldalon való tevékenységük miatt kitiltanak, törölnek az oldalról. Mivel az internet alapvetően anonim, az IP cím nem azonosítja egyértelműen a felhasználót, email címet meg bárki tud pillanatok alatt kreálni magának, így nem ritka, hogy valaki egy másik email címmel újraregisztrál az oldalról való kitiltása után.


És ilyenkor nem ritka, hogy az illető ámokfutásba kezd, tömegével ír ki kérdéseket, tömegével ír anyázó válaszokat, nyomdafestéket nem tűrő privát üzeneteket stb… Ennek kiszűrése miatt indokolt, hogy a frissen regisztrált felhasználóra bizonyos korlátozások vonatkoznak. Pl. az is, hogy nem írhat öt percen belül egynél több választ. Ez egyrészt benne is lehűti a kedélyeket, másrészt ha a moderátor észreveszi az ámokfutást egy óra után, akkor csak 12 választ kell törölni, és nem 200-at. A normális felhasználókat is kisebb mértékben zavarja egy ilyen ámokfutás.

2019. nov. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy mikor kitiltanak és visszajössz egy új regisztrációval, ne tudj egyből pusztítani.
2019. nov. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a scriptek, botok, DDoS támadások miatt. Pl. lehetne egy olyan scriptet írni, ami az oldalon lévő összes kérdés alá beírná egy oldal reklámját, de az 5 perces korlátozás miatt nem lehet ezt megjátszani.
2019. nov. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De azt tegyük hozzá, hogy a kitiltás IP-alapú. Tehát nem lehet csak úgy símán visszajönni, új regisztrációval, hozzászólni akkor sem fogsz tudni többé. Vagy más címről kell visszaregelni, vagy IP-hamisító programot használni. A trollok nagy valószínűséggel utóbbit teszik.
2019. nov. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:

IP alapú tiltást a legvégső esetben szoktak használni. Egyik oldalról sok internetszolgáltató dinamikus IP-t ad, sok esetben a router újraindítása után egy másik IP-t kapsz. Ilyen esetben az IP tiltása mit sem ér, sőt idővel ugyanez az IP egy másik internet előfizetőé lesz, aki meg indokolatlanul lesz kitiltva a rendszerből. Nyilván egy kicsit a net működésében járatosabb felhasználó meg simán meg tudja kerülni az IP tiltását ilyen-olyan technológiákkal, VPN-ekkel, proxykkal.


Másik oldalról sokszor rengeteg számítógép és felhasználó lóg ugyanazon IP-n. Pl. egy osztályteremben, egy kollégiumban, egy munkahelyen, de az IP címek fogyatkozása és ennek okán bekövetkező drágulása miatt kisebb internetszolgáltatók NAT-ot használnak már az internet előfizetők felé is, így akár egy komplett falunak lehet kívülről ugyanaz az IP-je. Nyilván nem célszerű 1 felhasználó indokolt tiltásáért mondjuk 50 másik felhasználót indokolatlanul korlátozni, csak mert éppen ugyanabban a kollégiumi épületben vannak.


IP-t ma rendszerint rövid időre szoktak tiltani, azt is akkor, ha tömeges oldallekérés, kvázi DoS támadás történik.

2019. nov. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!